KRÁSA:

21.07.19 | Krása / Péče o tělo
Většina lidí, kteří začnou posilovat, se nejdříve zaměří na břicho. Jenže
20.07.19 | Krása / Péče o tělo
  Ženy svá prsa řeší už od dospívání. Trápí je, když jsou příliš malá nebo
20.07.19 | Krása / Péče o tělo
  Holení žiletkou může být energeticky i časově namáhavá práce. A co teprve
20.07.19 | Krása / Péče o tělo
  Prst na noze je zarudlý, hnisá a především ukrutně bolí. Říká vám to něco?
19.07.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec

Za tahle vám koledníci utrhají ruce

20.04.19 | Sekce: Zájmy a koníčky / S jejich rukama |

 

Velikonoční svátky se nezadržitelně blíží a k nim neodmyslitelně patří i výroba tradičních dekorací a odměn pro koledníky. Mezi ty nejrozšířenější můžeme bezpochyby zařadit malovaná vajíčka. Technik, kterými je lze ozdobit, už lidé vymysleli nespočet.

Mnoho z nich zvládnete i bez většího výtvarného nadání, a navíc s dětmi, které tvoření většinou velmi baví. Výsledek bude navíc originální a dokonalý.
Tradiční cibule

Barvení v cibulových slupkách má svou dlouholetou tradici a postup je velice jednoduchý. Slupky z bílé či červené cibule vložte do hrnce tak, aby ho zaplnily alespoň z poloviny. Zalijte vodou, přidejte lžíci octa, vložte vejce a pozvolna přiveďte k varu. Když jsou vejce uvařená, vypněte plotnu a nechte vajíčka i s nálevem vychladnout. Občas je v hrnci otočte, aby se obarvila rovnoměrně. Poté vejce vyjměte, osušte, a pokud chcete, ozdobte je rytinami. Vyškrabujte do vajíček špendlíkem nebo malým nožíkem nejrůznější motivy a po dokončení kraslici vyleštěte papírovým ubrouskem s trochou sádla.
Pěna na holení

Tato technika je velice jednoduchá a výsledkem jsou nádherná, duhová vajíčka. Pro vytvoření barevných kraslic budete potřebovat skleněnou misku, pěnu na holení a tekuté potravinářské barvivo. Na dno misky naneste asi třícentimetrovou vrstvu pěny na holení, přidejte pár kapek barviva, lehce promíchejte špejlí a vajíčka pak kutálejte v misce tak, aby se zcela obalila vytvořenou směsí. Nechte je několik minut oschnout a poté otřete ubrouskem.
Pastelky a vodovky

Barvení vajíček pomocí vodovek a pastelek zvládnou hravě i vaše děti. Nejdříve obarvěte vajíčka více naředěnými vodovými barvami. Ještě než zcela uschnou, vytvořte na skořápce stejnou barvičkou sytější skvrnky, na které po uschnutí pastelkou domalujete obrázky. Lístečky, kytičky, abstraktní motivy, fantazii se meze nekladou.

Bavlněné kraslice

Tato metoda se hodí na dekorování spíše vyfouknutých vajíček nebo polystyrenových polotovarů, neboť je pak nelze oloupat. Vajíčka potřete disperzním lepidlem, které naředíte trochou vody. Než lepidlo zaschne, omotávejte vajíčko bavlnkou odshora dolů tak, aby nikde nezůstala viditelná skořápka. Při omotávání střídejte barvy bavlnek, aby vejce nebyla jednobarevná.
Ubrousková technika

Dekupáž je velice oblíbenou metodou dekorování nejrůznějších předmětů a lze ji využít také pro tvorbu velikonočních kraslic. V papírnictví nakupte ubrousky s menšími obrázky, ty potom doma zbavte přebytečných vrstev, aby vám zbyla jen jedna, která je potištěna. Z ní pak vystřihněte požadované motivy a pomocí disperzního lepidla nalepte na vajíčko. Na skořápku nanášejte jen slabou vrstvu, která podrží kousek ubrousku na svém místě. Poté ubrousek zafixujte lepidlem z vrchní strany.
Co dům dal

Pokud se vám pro dekorování vajíček nechce nakupovat žádné speciální potřeby, vystačíte si s tím, co máte doma. Vajíčka potřete lepidlem a zdobte čočkou, rýží, slunečnicovými semínky, kuskusem nebo třeba starými knoflíky, korálky, drobnými kamínky či kousky látek.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Malovaná a zdobená vejce k Velikonocům neodmyslitelně patří, stejně tak pomlázka, mazanec nebo beránek.

 Máte doma děti? A chtějí s barvit vajíčka? A vy jim to nechcete dovolit kvůli tomu, že by obarvily koberec, nebo, že by se
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Tohle je zaručených 6 tipů, které vám zařídí nejlepší sex!
Tohle je zaručených 6 tipů, které vám zařídí nejlepší sex!
21.07.19 | Láska / Intimita
  Některé páry si intimní život užívají stejně naplno jako na samotném začátku vztahu. Tohle jsou naše rady, jak si udržet
Pánové, čím svou holku zaručeně rozpálíte?
Pánové, čím svou holku zaručeně rozpálíte?
21.07.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Sex je náš, dělá dobře mně i tobě…
11 sprostých SMS, které rozžhaví každého muže.
11 sprostých SMS, které rozžhaví každého muže.
21.07.19 | Láska
Když po společné noci napíšete muži jednu z těchto zpráv, máte vyhráno.
Který rok manželství je kritický na nevěry?
Který rok manželství je kritický na nevěry?
21.07.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Kdy někdo z manželského páru podlehne svodům, a s největší pravděpodobností začne podvádět? Souvislost mezi délkou vztahu

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády