KRÁSA:

18.09.20 | Krása / Péče o tělo
   Už jsi utratila tisíce za produkty slibující mladistvý vzhled, ale že by to
17.09.20 | Krása / Péče o tělo
Trápí vás pomerančová kůže, která se bez vašeho souhlasu „zabydlela“ na vašich
Statistiky uvádějí, že různou formou problematické a aknózní pleti trpí 70–80 %
Pokud se chcete dopracovat ke krásné pleti, měla byste dodržovat pár pravidel.
04.09.20 | Krása / Péče o tělo
  Zase nervózně pozorujete kalendář, jak se blíží léto a s ním i plavková

Víte, na která místa se při úklidu zapomíná?

Čistíte pravidelně žaluzie, futra i ovladače na televizi? Pak už se u vás asi moc zaprášených či špinavých míst nenajde. I když je možné, že jste ještě něco přehlédli.

Přestože doma určitě pravidelně uklízíte, možná jste na pár věcí či míst zapomněli. A právě tam se často hromadí nejen prach, ale i spousta bakterií. Přečtěte si, která to jsou, abyste je příště už nevynechali.

1. Ovladače

V každé domácnosti se dnes najde alespoň jeden dálkový ovladač. A právě tato malá věcička, která často putuje z ruky do ruky, a tudíž je plná bakterií, bývá při úklidu nejčastěji opomíjená (10 míst v bytě, kde je nejvíc bakterií).

Dálkové ovladače byste měli čistit alespoň jednou týdně. Naštěstí vám to nezabere moc času. Nejdříve vyndejte baterie, a pak otřete povrch ovladače, včetně jednotlivých tlačítek, antibakteriálním ubrouskem. Nechte ovladač chvilku na vzduchu oschnout, a pak do něj vraťte baterie a můžete ho používat.

2. Žaluzie

Pokud máte na oknech žaluzie, určitě jste se mockrát přesvědčili, že na nich ulpívá plno prachu. Ale ruku na srdce – jak často si na ně vzpomenete a vyčistíte je? Při každém mytí oken? To je dost málo. Pak se vám asi usazený prach odstraňuje dost obtížně. Když si jich však všimnete alespoň jednou za dva týdny a spuštěné a zatažené lamely směrem do místnosti vyluxujete kartáčovým nástavcem na čalounění, nebudete s nimi mít už pak žádnou velkou práci.

A co dělat, když jste žaluzie delší dobu zanedbávali? Musíte si s jejich čistěním nejprve trochu pohrát. Máte-li horizontální plastové nebo kovové lamely, namočte utěrku z mikrovlákna ve vodě s odmašťujícím přípravkem a postupně každou otřete. Aby na nich nezůstávaly kapky, je dobré ji hned přetřít suchým hadříkem.

U vertikálních žaluzií to bude snazší, protože lamely lze většinou sundat, položit je a pohodlně otřít. Ty textilní samozřejmě jen vyluxujte. Pokud je na některé z nich flek, vyčistíte ho přípravkem na textilní skvrny. Při omývání lamel ze dřeva se vyhněte jakékoli chemii a použijte jen vlhký hadřík namočený ve vlažné vodě.

3. Dveře

Pečujete dostatečně o všechny dveře? Možná ale zapomínáte na dvě důležité věci. Jednak jsou to kliky. Představte si, kolikrát za den se jich vy nebo vaši rodinní příslušníci dotknete. Proto byste je měli otřít vlhkým hadříkem namočeným v roztoku s antibakteriálním přípravkem alespoň dvakrát týdně. Druhým zapomínaným místem na dveřích je jejich horní hrana. Zkuste po ní přejet prstem a možná budete překvapeni, kolik se tam usazuje prachu.

A když už jsme u dveří – k nim neodmyslitelně patří zárubně. Nahoře na nich je také nepatrná plocha, kde se neustále usazuje prach. Tak na ni při mytí futer nezapomeňte.

4. Úchytky, vypínače, zásuvky

Kromě klik u dveří jsou v každém bytě ještě další povrchy, jichž se velmi často dotýkáte, aniž byste si to uvědomovali. Mezi ně patří úchytky u nábytku, především u kuchyňské linky, a vypínače. U nich, a také u elektrických zásuvek je třeba otřít dotýkanou plochu. Buďte přitom ale opatrní a používejte jen mírně navlhčený hadřík. Nesmíte zapomenout, že jinak vám hrozí úraz elektrickým proudem.

5. Pokojové rostliny

Prach se nevyhýbá ani listům pokojovek. K tomu, aby byly skutečnou ozdobou interiéru a aby se jim dobře dařilo je potřeba, aby neměly zaprášené listy. Proto jim je nezapomeňte při každém úklidu otřít. Stačí k tomu vlhký hadřík nebo můžete rostlinu postříkat odstátou vodou z lahve s rozprašovačem, a orosené listy pak suchým hadříkem otřít.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Nabídka je široká, reklamy v televizi slibují snad i nemožné, ale vy stále nejste spokojeni s funkčností vašeho přípravku proti pocení? Nebo si

Sekce: Láska / Intimita
Je škoda být během celého léta zavření doma a milovat se jenom v posteli, když je venku tak krásně. Jenomže kde to zkoušet?  

Sekce: Zdraví
  Každý z nás chce mít ten nejkrásnější úsměv díky zdravým zubům. Ne každému se to ale daří.  

Mít zdravé a hezké zuby je dobrá vizitka každého. Proto je důležité chodit pravidelně k zubaři, ale ještě důležitější je umět se dobře postarat o

Sekce: Zdraví
Kolem zubů a zubní hygieny panuje spousta mýtů. Chvíli vám tvrdí, že musíte používat tvrdý kartáček, jinde se zase dočtete, že nejlepší je ten měkký.

Sekce: Zdraví
   Trpíte pokaždé, když se zakousnete do čokolády nebo se napijete horkého čaje či čehokoli studeného? Pak vás zřejmě trápí odhalené zubní krčky.
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Šťáva pomáhá v ložnici
Šťáva pomáhá v ložnici
18.09.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Džus z granátových jablek každý den pomůže mužům, kteří trpí problémy ve svém sexuálním životě.
Nebuďte ve vztahu ta hodnější, nechte se hýčkat!
Nebuďte ve vztahu ta hodnější, nechte se hýčkat!
18.09.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Na začátku vztahu obvykle muž novou partnerku obskakuje a snesl by jí modré z nebe. Proč se to postupem času otočí a je to žena,
Jak na dokonalý sex s milencem?
Jak na dokonalý sex s milencem?
18.09.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Najít si dobrého milence na to jedno v dnešní době není žádná ostuda. Navíc, nemusíš o tom vyprávět kamarádkám na každém kroku,
Matka se zamilovala do syna.Teď s ním chce mít dítě!
Matka se zamilovala do syna.Teď s ním chce mít dítě!
17.09.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Tak tohle je pořádná smůla. Představte si, že dáte syna k adopci a o třicet let později se do něj zamilujete…  

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Oblékání podprsenky vypovídá o osobnosti. Do které skupiny patříte?
Oblékání podprsenky vypovídá o osobnosti. Do které skupiny patříte?    To, jakým způsobem si zapínáte podprsenku, je součástí řeči vašeho těla a vypovídá i o tom, jaká jste osobnost. Expertka na
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Nový trend: Svatební tetování místo prstýnků! Jdeš do toho?
Nový trend: Svatební tetování místo prstýnků! Jdeš do toho? Ať už toužíš po extravaganci, nebo si prostě jen nepotrpíš na šperky, svatební tetování může představovat skutečně originální
Pyžamová revoluce: Buď sexy i v posteli
Pyžamová revoluce: Buď sexy i v posteli Už tě nebaví se každý večer převlíkat do obyčejné bavlněné košilky na spaní a klasických pyžam s běžnými vzory máš už plné zuby?
Piercing: Šílenost, pás cudnosti nebo ozdoba?
Piercing: Šílenost, pás cudnosti nebo ozdoba? Patříte mezi milovníky kroužků, kuliček, falešných diamantů, protahováků a kdoví čeho ještě? Jednoduše – jste vyznavači piercingu
Buď krásná i s bříškem. Ukážeme ti trendy v těhotenské módě
Buď krásná i s bříškem. Ukážeme ti trendy v těhotenské módě Čekáš miminko a tvoje bříško je den za dnem větší. Už jsi odložila všechny upnuté džíny i tvoje oblíbené šaty a klasická věta
Copyright © 2020 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády