KRÁSA:

 Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy vyměňují
Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec

Půst. Škodí nebo pomáhá?

13.10.17 | Sekce: Zdraví / Diety |

Půst. Škodí nebo pomáhá?

 Půst. Pomáhá nebo škodí? Jedná se o mučicí nástroj, či dobrý nápad? Názory se různí a každý organismus reaguje jinak. Pokud váháte, zda ho zkusit, zhodnoťte si pro a proti! Takhle! 

Prvotně je třeba si ujasnit, že půst není druh diety. Je to způsob, jak se udržet fit. Že o něčem takovém slyšíte poprvé? V čem ten zázrak vlastně spočívá? Jednodenní půsty vám umožní tolik potřebnou regeneraci a odpočinek, protože, laicky řečeno, váš organismus se nebude muset zabývat procesem trávení, ale bude se soustředit pouze na obnovování sil.

Jeho pravidelné dodržování jednou týdně, nebo jednou za čtrnáct dní, což je doporučováno odborníky, vám bude napomáhat udržovat tělesnou hmotnost a při dlouhodobém udržování dokonce zredukuje vaši váhu! Nezbývá, než ho „přežít“. Ale jak?

Celý den bez jídla? Jde to! 

Možná je to pro vás naprosto šílená představa, ale přece, kdo se bojí, nesmí do lesa! Máte obavy? V pořádku. Jedna z nejzásadnějších otázek zní: Jak zmírnit pocit hladu, tedy pokud je to vůbec možné? Způsob, jak to zvládnout, spočívá v pitném režimu! Co obsahuje?

Mezi nejlepší tekutiny patří samozřejmě neperlivá voda, bylinkové čaje, a to zejména ten kopřivový. Mátovému se vyvarujte, protože po něm budete mít ještě větší hlad. Dál jsou vhodné hlavně čerstvé zeleninové a ovocné šťávy. Skvělou službu zastanou například ty z pomerančů, grepu či ananasu. Regenerují a pročišťují organismus.

článek

Nespočet výživových nadšenců na ně nedá dopustit. Třeba taková Caroline Wheater, autorka knihy Džusy pro zdraví, si bez nich nedokáže představit život. „Čerstvé šťávy jsou dnes přímo doporučovány lékaři, dietology a výživovými poradci po celém světě,“ nechává se slyšet Wheaterová. Půjdete do toho, nebo se vám představa prázdného žaludku zajídá? Tak to nejste sami!

Kdy půst není potřeba?

Abychom pouze nechválili provozování půstu a jeho účinků, je fér připustit, že se na něj objevují i jiné než pozitivní názory. Jeden takový má Mgr. Kristýna Galová z Institutu prevence a redukce váhy v Brně.

„Náš institut nedoporučuje žádné detoxikační postupy a očistné kúry. Naopak apeluje na dodržování racionálního stravování a výběr kvalitních potravin,“ vysvětluje odbornice s tím, že jinými slovy, v případě, že se člověk stravuje podle pravidel racionální výživy, není potřeba držet detoxikační půsty. „Pokud člověk na výživu v žádném případě nedbá, jednorázovou detoxikací svoje problémy trvale nevyřeší,“ nechává se slyšet Galová.

Svůj přístup k celodennímu půstu si tak každý bude muset vytvořit sám za sebe, a mezi nejjednodušší způsoby, jak zjistit, zda zrovna vám dělá dobře, je naslouchat svému tělu. Cítíte se po půstu lépe? Pak není co řešit! S odporem odpočíváte dny, kdy už zase ten „hloupý den“ má přijít? Tak to se na to radši vykašlete, protože co neděláte s radostí, jako by ani nebylo… Efekt nula.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Zdraví / Diety
 Znali ho už naši dávní předci. Důležitou roli hraje nejen v náboženství, ale také

Sekce: Zdraví
 Jaro je tady a s ním i perfektní čas pro pár zdravých změn v našem jídelníčku a

Sekce: Zdraví / Diety
 Ráno rychle vstát, omýt, nalíčít, obléknout a tradá do práce, a nezapoměla jste na

 Alternativy ke klasické medicíně přitahují stále více lidí. Tito lidé tvrdí, že

 Půst je prý nejdokonalejším způsobem, jak s blížícím jarem vyčistit organismus. Jenže, ne
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  4 věci z porna, které nejsou tak běžné, jak by se mohlo zdát.  
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Frigidita je samozřejmě reálný problém, ale je těžké odhadnout, jestli je nechuť k sexu způsobena opravdu touto dysfunkcí, nebo
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
22.10.19 | Láska / Intimita
  Nic vás neuvolní tak, jako přicházející rozkoš, která doznívá a rezonuje celým tělem. Myslíte si, že orgasmus je jenom jeden?
Pane, pojďte se seznámit…
Pane, pojďte se seznámit…
22.10.19 | Láska
  Jak jsem slíbila, vyzkoušela jsem se seznámit přes seznamovací agenturu a přiznávám se, že jsem v rozpacích. Nevím, jak se s

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády