KRÁSA:

13.11.19 | Krása / Péče o tělo
Celulitida – nevzhledné ďolíčky na stehnech a zadečku trápí ženy mladé
12.11.19 | Krása / Péče o tělo
Pomalu se otepluje a my s chutí vytahujeme ze skříní své jarní kostýmky, sukně
12.11.19 | Krása
Všichni ho vychvalují až do nebe. Na internetu snad nenajdeš jedinou negativní
11.11.19 | Krása
  Známe to každá. Opakované řinčení budíku, vyděšený pohled do zrcadla a
09.11.19 | Krása / Péče o tělo
Chcete úžasné nohy? Vypijte si nejdříve turka! Právě kávová sedlina je totiž

Bolest hlavy? Zkus místo prášku akupresuru

23.09.17 | Sekce: Zdraví |

Nedostatečně uvolněné svalstvo, stres, nedostatek tekutin – to jsou obvyklé příčiny jedné z nejčastějších bolestí – bolesti hlavy. Dokáže pořádně potrápit, ale nemusíš hned sahat po prášku, abys bolest utišila. Zkus akupresuru. Je to snadné a hlavně účinné.

Migréna a spol.

Bolestí hlavy je hned několik druhů. Asi nejhorší je migréna – velmi intenzivní bolest na jedné části hlavy, která se opakuje přesně na tom stejném místě, je doprovázena poruchou zraku a sluchu, nevolností a zvracením. Dalším typem je bolest hlavy, kterou způsobují zažívací problémy. Doprovázejí ji také bolesti například žaludku či ledvin. Je často spojována s přílišnou konzumací alkoholu či léků nebo citlivostí na jídlo.

U bolesti hlavy ze stresu bolest vystřeluje od krku k temeni hlavy. Tenzní bolest hlavy spočívá v kontrakci svalů, které způsobují mírnou až středně těžkou bolest od krku k čelu. Bolest hlavy při zánětu dutin je silná v oblasti očí, nosu a čela. Bolest hlavy z úzkosti ovládá celé čelo.
Akupresura jako rychlý pomocník

Možná si myslíš, že rychlá doba si žádá rychlé a jednoduché řešení a tak s pravidelností prostě sáhneš po prášku a je po problému. Jenže ne vždy prášky začnou hned působit, někdy po půl hodině, někdy vůbec. Oproti tomu akupresura, která vychází z tradiční čínské medicíny, může pomoci ulevit od bolesti hlavy či se jí zbavit za pouhých pět až deset minut. Jednoduše lehkou masáží konkrétního místa krouživými pohyby po dobu 30 sekund až jedné minuty. Pro utlumení bolesti hlavy, ale nejen hlavy, ale také například zubů či chřipky, rozlišujeme šest základních bodů. Jaké to jsou?

Bod Yintang

Nachází se uprostřed hlavy přímo nad tvým nosem mezi obočím. Masáž tohoto bodu ti pomůže zejména, pokud tě rozbolela hlava například při dlouhém koukání na monitor počítače.
Body Shuai Gu

Jeden bod najdeš pár centimetrů přímo nad uchem a a druhý zhruba dva centimetry od linie vlasů. Masáž těchto dvou bodů pomůže zejména, pokud tě trápí unavené oči a pak taky při tenzní bolesti hlavy, která je považována za nejčastější bolest hlavy vůbec.

Body Yingxiang

Nacházejí se zhruba dva centimetry od nosních dírek, přímo nad koutky rtů a v linií očí. Zajímavé je, že tření těchto dvou míst zabírá nejen na bolest hlavy, ale i zubů.
Body Zan Zhu

Vyskytují se téměř přímo nad body Yingxiang, jsou umístěny těsně pod obočím. Masáží těchto dvou bodů si můžeš trochu ulevit, pokud jsi nachlazená či pokud se u tebe začíná projevovat chřipka. Doporučená doba masáže je jedna minuta.

Body Tian Zhu

Tohle může pomoc všem těm, kteří trpí migrénami. Zmáčknutím tří bodů na zádech na samém začátku páteře bys měla ulevit těm nejsilnějším bolestem hlavy.
Body He Gu

Jediné body, které nenajdeš na hlavě či v jejím okolí. Body He Gu se nacházejí kousek od palce. Jejich masáží můžeš ulevit od vícero bolestí, kromě bolesti hlavy také zabírají na infekce nosních dutin, bolesti zubů a dokonce také pomohou při nateklých očích.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Zdraví
 Patříte k těm ženám, které pravidelně alespoň jednou měsíčně přepadne nepříjemná bolest hlavy?

Sekce: Láska / Intimita
Když se řekne „migréna“, každý si představí bolest hlavy. Ale bohužel to většinou jen u bolesti hlavy nekončí.

Sekce: Zdraví
 Bolí Vás často hlava, migréna to není, ale přesto trpíte jak „psi“? Pokud si k tomu

Sekce: Zdraví
Možná víte, že na uchu existují takzvané reflexní body. A pomocí akupresury, tedy jemného tlaku prsty je můžete kdykoli a kdekolli masírovat a ulevit

Sekce: Zdraví
Každá žena alespoň jednou v životě setkání s nevysvětlitelná bolest na hrudi, ale většina z nich
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Tyhle 3 chyby dělá na seznamce každá žena.
Tyhle 3 chyby dělá na seznamce každá žena.
13.11.19 | Láska / Intimita
Seznamky umí být docela zrádné, když tam chcete vážně najít tu pravou lásku. Jsou věci, kterými se můžete úplně znemožnit.  
Podle nosa poznáš kosa? Ve skutečnosti je to mýtus
Podle nosa poznáš kosa? Ve skutečnosti je to mýtus
13.11.19 | Láska / Intimita
Nikdo vlastně neví, kdo a jak vymyslel lidovou pověru, že podle nosa poznáš kosa. Tedy že podle tvaru a velikosti nosu lze
Když muž odmítá rozvod
Když muž odmítá rozvod
13.11.19 | Láska / Rodinná
   Rozvod je sám o sobě natolik nepříjemnou záležitostí, že dospějeme-li již k rozhodnutí, že chceme náš vztah ukončit radikálním
Po čem muži v posteli touží?
Po čem muži v posteli touží?
13.11.19 | Láska / Intimita
Přemýšlíte, jak dostat toho fešáka odvedle? Máte zálusk na zadaného kolegu? Chcete oživit skomírající sex ve vztahu? Zjistili

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády