KRÁSA:

Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec
10.10.19 | Krása
Nejsem sama, kdo čas od času přemýšlí, kolik že je mu vlastně let.

3 účinné cviky pro krásně ploché bříško.

04.10.17 | Sekce: Zdraví / Fitness |

 Povislé bříško přelévající se přes kalhoty žádné z nás na sebevědomí rozhodně nepřidá. Máte-li podobný problém, vyhlaste své tukové pneumatice válku. Ke krásně zpevněnému bříšku vám pomohou cviky, které doporučují osobní trenéři mnoha hollywoodských hvězd.

Každá žena je jiná, proto vám tu nebudeme tvrdit, že pokud budete týden, dva týdny či měsíc pravidelně cvičit následující sestavu, budete mít břicho pevné jako nikdy před tím. Tělo každé z nás funguje jinak, proto některá z nás bude mít krásné bříško rychleji než ostatní. Ale vytrváte-li a k pravidelnému pohybu přidáte i zdravou životosprávu, dočkáte se i vy.

Šlapání na kole: Klasika, která má výsledky

Při tělocviku na základní i střední škole patřilo šlapání na kole vleže k tradičním klenotům mnoha tělocvikářek. Taky jste nad tímto cvikem ohrnovaly nos? Kdybychom byly bývaly více šlapaly a méně tlachaly o klucích, asi bychom dnes měly plochá bříška radost pohledět.

Pokud si nepamatujete, jak se tento cvik správně provádí, rádi vám poradíme. Lehněte si na záda. Nohy pokrčte v kolenou a rozkročte na šíři pánve. Ruce složte pod hlavou. Lopatky zdvihněte asi 20 až 30 centimetrů nad zem, stejně tak pokrčené nohy. Levou nohu natáhněte, nepokládejte ji však na zem, a pravé koleno přibližujte k hrudníku a současně k němu nasměrujte levý loket. Nohy vystřídejte. Pravým loktem se snažte dotknout levého kolena a tak pořád dokola. Cvik opakujte dvanáctkrát, vždy šestkrát na jednu nohu. A poté si celý cyklus ještě jednou zopakujete. Chcete-li si jízdu na kole trochu ztížit, mezi jednotlivými střídáními udělejte vždy kratičkou pauzu, v níž spojíte obě nohy a zvednete je ke stropu, jako byste se snažily udělat svíčku. Poté opět pokračujte v jízdě na kole. Nezapomínejte pravidelně dýchat.

 

Spalovač: Na spalování tuků to nejlepší

Když se podíváte do zrcadla, nemůžete se soustředit na nic jiného, než na ten ošklivý, z džínů drze přetékající tukový polštář? Příště, až se na vás bude váš věrný tukový přítel znovu usmívat, zamávejte mu na rozloučenou. Hlavní slovo totiž bude od nynějška patřit spalovači, neohroženému bojovníkovi proti tukovým buňkám.

Položte se na záda, natažené ruce vzpažte za hlavu. Nohy pokrčte v kolenou. Zpevněte celé tělo a připravte se na zdvihání trupu a střídavé propínání nohou. Natáhněte pravou nohu a rolujte trup do sedu. Natažená noha by měla být vždy rovnoběžná se stehnem pokrčené nohy. Ruce by měly být rovnoběžně s nataženou nohou. Poté trup opět položte na zem, ruce vzpažte a vystřídejte nohu. Natáhněte levou nohu a trup rolujte do sedu. Dbejte na pravidelné dýchání a snažte se neprovádět cvik kmitem, nýbrž se zapojením vašich břišních svalů. Zacvičte si dvě sady po dvanácti opakováních – tedy šest opakování na každou nohu. Cítíte to pálení? To právě drtíte nepohodlné tukové zásoby ve vašich útrobách. Chcete-li jim přitopit ještě o něco více, dopřejte si sérii spalovače se zvýšenou zátěží. Začněte ve stejné výchozí pozici. Natáhněte obě nohy, přitáhněte trup. Paže a nohy jsou v paralelní pozici. V pozici vydržte třicet vteřin a vše pravidelně prodýchejte. Myslete na to, abyste měly zatnuté hýžďové, břišní i stehenní svaly. Cvik opakujte třikrát až pětkrát.

Zkracovačky: Upečte si pekáč buchet

Připomíná vaše břicho místo vytouženého pekáče buchtiček spíš velikonoční mazanec? Nevzdávejte se bez boje. Existuje cvik, který váš nadýchaný mazanec hezky opracuje. A jednoho dne si po dobrém obědě nebudete hladit bochánek, nýbrž ploché, hezky tvarované bříško. To za trochu námahy stojí, ne?!

Lehněte si na záda. Nohy pokrčte v kolenou. Ruce vzpažte za hlavu. Zpevněte svaly, pravidelně dýchejte a připravte se na pořádnou porci zkracovaček. Zvedněte lopatky, nohy zůstávají přilepené k zemi, stejně tak hýždě, bedra i trup. Zvedejte pouze lopatky. Pamatujte, že nejde o rychlost, ale o správné provedení celého cviku. Hlídejte si, abyste měly hlavu vztyčenou. Brada by rozhodně neměla být přilepená k hrudníku. Doporučené dávkování jsou dvě sady vždy po dvanácti provedeních. Pokud cítíte, že potřebujete větší zátěž, stačí, když zvednete nohy nad podložku a natáhněte je, chodidla směřují ke stropu. Zbytek cviku zůstává shodný s první variantou.

 

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Zdraví / Fitness
 Ach jo, to břicho. Tak snadno roste a tak těžko se cvičí. Totiž, aby bylo cvičení na břicho efektivní, je

Sekce: Zdraví / Fitness
   Jedná se o populární a hojně využívanou alternativu k běžným odporovým cvičením, kdy využitím vlastností vody dokážeme komplexně procvičit celé

Sekce: Zdraví / Fitness
 Pevný zadeček - to je sen snad každé ženy, ale také většiny mužů. V místech, kde se naše tělo

Sekce: DĚTI / Těhotná
 Během těhotenství každá nastávající maminka přibere na váze. Optimální přírůstek

Sekce: Zdraví / Fitness
 Krátké představení cviků Pěti Tibeťanů berte jako orientační, na toto téma se dají napsat stohy knih.
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

12 věcí, které spolu dělají šťastné páry.
12 věcí, které spolu dělají šťastné páry.
19.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Láska má mnoho podob, ale existují situace, podle kterých zaručeně poznáte, že vedle sebe máte toho správného člověka.  
Jak poznáte, že už nejde jen o nezávazný sex?
Jak poznáte, že už nejde jen o nezávazný sex?
19.10.19 | Láska / Intimita
Jak poznáte, že nezávazné blbnutí možná přerůstá ve velkou lásku?  
10 důvodů, proč byste měla chodit se samotářem.
10 důvodů, proč byste měla chodit se samotářem.
19.10.19 | Láska / Intimita
Neradi chodí do společnosti a opouštějí teplo svého domova. A jsou v mnoha věcech lepší než ostatní muži.  
14 strašlivých věcí, které muži nechtějí, aby se při sexu opakovaly!

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády