KRÁSA:

 Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy vyměňují
Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec

Příznaky, které mohou poukazovat na výskyt cukrovky

22.12.17 | Sekce: Zdraví |

Cukrovka je závažné onemocnění, které ohrožuje stále více lidí. Za jejím výskytem stojí jednak genetika, ve větší míře pak také špatný životní styl - především nevhodné stravování a nedostatek pohybu, což má za následek nevyváženou hladinu cukru v krvi. Příznaky cukrovky nemusejí být na první pohled jasně znatelné. Je tak třeba věnovat pozornost i menším změnám, které mohou na její výskyt upozornit.

Žízeň

Prvním závažnějším projevem je neobvyklá a nadměrná žízeň. Dostatečný pitný režim je za jiných okolností v pořádku, pokud si ale všimnete, že můžete pít téměř neustále, je nejspíš něco špatně. V takovém případě je lepší co nejdříve navštívit lékaře, uvádí server Healthy, sporty and beautiful.

Časté močení 

Je samozřejmé, že když budete více pít, budete i častěji chodit močit. Pokud je příčinou cukrovka, může vysoká hladina cukru v krvi zvyšovat i celkové množství moči. I při močení je tak vhodné sledovat jakékoli změny.

Únava 

Cítíte se unavení, i když za sebou nemáte nijak namáhavou práci? Samozřejmě nemusí jít o nic závažného, na druhé straně může jít ale i o náznak zdravotních potíží, především pokud se takto cítíte stále častěji. Viníkem může být nadměrné množství glukózy, která zpomaluje krevní oběh, buňky v těle tak nedostávají potřebné množství živin a kyslíku.

Svědění

Neléčená cukrovka se může projevovat i svěděním či pálením v oblasti genitálií, přebytečný cukr v těle totiž zvyšuje riziko kvasinkových infekcí. Jakkoli jsou podobné infekce poměrně běžné a většinou neškodné, měly by i tak být vždy co nejdříve vyléčeny. V kombinaci s cukrovkou totiž mohou vést k mnohem závažnějším potížím.

Zhoršení zraku 

Špatná kontrola glukózy při cukrovce může vést jak k nízké, tak naopak i vysoké hladině cukru v krvi. Obojí pak může mít negativní vliv na zrak. V případě vysoké hladiny cukru dochází ke zvětšení oční čočky, což má za následek zhoršenou kvalitu vidění, nízká hladina cukru se pak může projevovat rozmazaným nebo dvojitým viděním. Podobně varovným signálem výskytu cukrovky může být i tzv. syndrom suchého oka. Při jakémkoli problému se zrakem tak co nejdříve navštivte odborníka.

Pomalejší hojení

Všimli jste si, že se vám pomaleji hojí i menší řezné rány? Pak může být viníkem právě cukrovka, která tento proces zpomaluje. Navíc kvůli ní hrozí i vyšší riziko infekce v jakékoli ráně v důsledku oslabeného imunitního systému.

Hlad

Přepadá vás neustále pocit hladu? Důvodů k tomu může být mnoho, včetně cukrovky. Tento projev by neměl být rozhodně nikdy přehlížen, může totiž vyústit v mnohem vážnější zdravotní komplikace.

Hubnutí

Stejně jako přibírání na váze v důsledku stálého přísunu jídla kvůli hladu, může být projevem cukrovky i opak, tedy nadměrné hubnutí. Ne každá ztráta váhy tak může být přínosná.

Problémy s pletí 

V souvislosti s cukrovkou se mohou začít objevovat i potíže s pletí, a rozhodně nejde jen o akné v obličeji. Jak se tělo brání a bojuje proti cukrovce, mohou se začít objevovat tmavé skvrny, vyrážky nebo zvýšená svědivost kdekoli po těle.

Zhoršená citlivost 

Vysoká hladina krevního cukru může způsobovat i závažnější potíže, například poškození nervů, zhoršenou citlivost v určitých částech těla, brnění, bolesti či otoky na rukou či nohou.

Zhoršení sluchu

Projevem zmíněného nervového poškození v důsledku cukrovky může být kromě jiného i zhoršení či ztráta sluchu. Ta je u lidí s cukrovkou dvakrát častějších než u ostatních.

Krvácení dásní

Vysoká hladina cukru v krvi vede také k nárůstu počtu bakterií v těle, například v ústech. Lze pozorovat zarudlé dásně, které mohou při čištění začít krvácet. Pokud k takovému stavu dojde, navštivte ihned lékaře.

Nadměrné pocení 

Projevy pocení jsou u každého člověka jiné, nelze je tedy souhrnně porovnávat. Pokud se ale začnete potit více, než je obvyklé, a to například i ve spánku či při jídle, může jít o projev ve spojitosti s cukrovkou.

Sucho v ústech

Při cukrovce mohou vaše ústa trpět nejen v souvislosti s krvácením dásní. Dalším z projevů může být i tzv. neustálé sucho v ústech. Příčinou v takovém případě bývá opět vysoká hladina krevního cukru.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Zdraví
Poslední dobou trpím neustálou bolestí hlavy, při prudkých pohybech se mi hlava točí, a jelikož

Sekce: Zdraví
 Když jsem chodila na gymnázium, jednou mi kamarád koukl na nehty a řekl mi, jaké nemoci mě sužují. Nijak jsem tomu

Sekce: DĚTI / Těhotná
 Holesterol je zákeřná látka – ohrožuje srdce i cévy.  Ale to není zdaleka všechno.

Sekce: Zdraví
 Lidské tělo nemá příliš možností, jak nahlásit problém. Vysílá signály,

  Infekce vyvolaná kvasinkami rodu Candida patří mezi časté ženské problémy a rozhodně nejde o nic
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  4 věci z porna, které nejsou tak běžné, jak by se mohlo zdát.  
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Frigidita je samozřejmě reálný problém, ale je těžké odhadnout, jestli je nechuť k sexu způsobena opravdu touto dysfunkcí, nebo
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
22.10.19 | Láska / Intimita
  Nic vás neuvolní tak, jako přicházející rozkoš, která doznívá a rezonuje celým tělem. Myslíte si, že orgasmus je jenom jeden?
Pane, pojďte se seznámit…
Pane, pojďte se seznámit…
22.10.19 | Láska
  Jak jsem slíbila, vyzkoušela jsem se seznámit přes seznamovací agenturu a přiznávám se, že jsem v rozpacích. Nevím, jak se s

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády