KRÁSA:

18.09.20 | Krása / Péče o tělo
   Už jsi utratila tisíce za produkty slibující mladistvý vzhled, ale že by to
17.09.20 | Krása / Péče o tělo
Trápí vás pomerančová kůže, která se bez vašeho souhlasu „zabydlela“ na vašich
Statistiky uvádějí, že různou formou problematické a aknózní pleti trpí 70–80 %
Pokud se chcete dopracovat ke krásné pleti, měla byste dodržovat pár pravidel.
04.09.20 | Krása / Péče o tělo
  Zase nervózně pozorujete kalendář, jak se blíží léto a s ním i plavková

Chcete snížit riziko rozvoje Alzheimerovy choroby? Stačí mít milujícího partnera

12.12.17 | Sekce: Zdraví |

Alzheimerova choroba je neurodegenerativní onemocnění mozku, které bývá nejčastější příčinou demence, nejvíce postihuje starší osoby. Při nedávné studii tým vědců přišel s možností, jak riziko výskytu tohoto onemocnění co nejvíce snížit. Řešení je podle nich jednoduché - stačí setrvat v partnerském svazku a mít vedle sebe milujícího partnera.

Vyjádřeno formou čísel, manželství či spokojený partnerský vztah i ve stáří snižuje riziko výskytu a rozvoje demence až o 60 procent. Z opačného pohledu se naopak u singl jedinců zvyšuje riziko degenerativních mozkových onemocnění o 35 až 44 procent, uvádí server Express.

Jak vědci dodávají, páry častěji dodržují zdravější životní styl než jedinci, kteří žijí sami, stejně tak manželé či partneři čerpají výhody z každodenní sociální interakce.

Studii vedl doktor Snorri Bjorn Rafnsson z London Metropolitan University a profesor Andrew Steptoez University College London ve spolupráci s mnoha dalšími odbornými institucemi a školami.

V rámci svého výzkumu sledovali po dobu šesti let životní styl 6677 lidí ve věkovém rozmezí 52 až 90 let, zaměřili se právě na možný vztah mezi udržováním blízkého vztahu a zmíněnými zdravotními potížemi. Ve sledované skupině se u 220 jedinců rozvinula během sledovaného období demence.

Pocit osamělosti 

„Studie poukázala na fakt, že ženatí muži dodržují častěji zdravý životní styl. Nejde jen o lepší stravování, ale i menší množství konzumovaného alkoholu, méně kouří a častěji navštěvují lékaře než single jedinci,” uvedl vedoucí studie doktor Eef Hogervorst.

„Sociální izolace jako taková nezvyšuje riziko rozvoje demence, pocit osamělosti ano, a to až o 44 procent. Víme, že rizikovými faktory pro výskyt demence jsou deprese a srdeční onemocnění. Pocit osamělosti to jen podporuje,” dodal.

„Vědecký pohled na možnou spojitost mezi vztahy a snížením rizika demence je fascinující. Lidé jsou od přírody společenští tvorové, udržování společenských vztahů, včetně manželství, tak může udržovat jejich mozky zdravé a aktivní,” dodala k tématu Tara Spires-Jonesová, odbornice na demenci z Edinburské univerzity ve Skotsku.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Zdraví / Fitness
 Pravidelné cvičení přináší člověku mnohá pozitiva. Kromě regulace váhy také

Sekce: Láska / Rodinná
 Méně cvičí, mají méně sexu a více jedí. To prý dělají lidé po svatbě alespoň v

Sekce: Láska / Rodinná
 Lékaři nás stále varují, abychom cvičili a hlídali si příjem tuků a cukrů. Obezita a nedostatek
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Šťáva pomáhá v ložnici
Šťáva pomáhá v ložnici
18.09.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Džus z granátových jablek každý den pomůže mužům, kteří trpí problémy ve svém sexuálním životě.
Nebuďte ve vztahu ta hodnější, nechte se hýčkat!
Nebuďte ve vztahu ta hodnější, nechte se hýčkat!
18.09.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Na začátku vztahu obvykle muž novou partnerku obskakuje a snesl by jí modré z nebe. Proč se to postupem času otočí a je to žena,
Jak na dokonalý sex s milencem?
Jak na dokonalý sex s milencem?
18.09.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Najít si dobrého milence na to jedno v dnešní době není žádná ostuda. Navíc, nemusíš o tom vyprávět kamarádkám na každém kroku,
Matka se zamilovala do syna.Teď s ním chce mít dítě!
Matka se zamilovala do syna.Teď s ním chce mít dítě!
17.09.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Tak tohle je pořádná smůla. Představte si, že dáte syna k adopci a o třicet let později se do něj zamilujete…  

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Oblékání podprsenky vypovídá o osobnosti. Do které skupiny patříte?
Oblékání podprsenky vypovídá o osobnosti. Do které skupiny patříte?    To, jakým způsobem si zapínáte podprsenku, je součástí řeči vašeho těla a vypovídá i o tom, jaká jste osobnost. Expertka na
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Nový trend: Svatební tetování místo prstýnků! Jdeš do toho?
Nový trend: Svatební tetování místo prstýnků! Jdeš do toho? Ať už toužíš po extravaganci, nebo si prostě jen nepotrpíš na šperky, svatební tetování může představovat skutečně originální
Pyžamová revoluce: Buď sexy i v posteli
Pyžamová revoluce: Buď sexy i v posteli Už tě nebaví se každý večer převlíkat do obyčejné bavlněné košilky na spaní a klasických pyžam s běžnými vzory máš už plné zuby?
Piercing: Šílenost, pás cudnosti nebo ozdoba?
Piercing: Šílenost, pás cudnosti nebo ozdoba? Patříte mezi milovníky kroužků, kuliček, falešných diamantů, protahováků a kdoví čeho ještě? Jednoduše – jste vyznavači piercingu
Buď krásná i s bříškem. Ukážeme ti trendy v těhotenské módě
Buď krásná i s bříškem. Ukážeme ti trendy v těhotenské módě Čekáš miminko a tvoje bříško je den za dnem větší. Už jsi odložila všechny upnuté džíny i tvoje oblíbené šaty a klasická věta
Copyright © 2020 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády