KRÁSA:

 Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy vyměňují
Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec

Boubelky a hubnutí: Jakým pohybem půjdou kila dolů?

15.08.16 | Sekce: Zdraví / Fitness |

 Potřebovali byste začít se sportem nebo cvičením, ale kila navíc vám v tom brání? Rychle se unavíte a do posilovny si netroufáte strčit ani nos? Víme, jaké druhy pohybu se hodí právě pro vás! 

Začít cvičit, to se snadno řekne. Když ale máte záď jako bitevní křižník, začínáte funět už na pátém schodu a dá vám práci si jen zavázat tkaničky, sport nejspíš nebude váš nejlepší kamarád. Hubnout bez pohybu, jen úpravou jídelníčku je ale o hodně těžší a pro většinu lidí skoro nemožné. „Pro každého lze najít vhodný pohyb, bez ohledu na váhu i zdravotní omezení,“ ujišťuje diabetoložka MUDr. Alena Váchová. A dodává, že jakýkoli pohyb je lepší než žádný.

Šetřete klouby a srdce

Jaké cvičení tedy vybrat, když máte do štíhlé sportovkyně daleko? Takové, které nepřetěžuje vaši – už tak dost namáhanou – pohybovou i oběhovou soustavu. Běh je například vyloženě nevhodný, stejně jako aerobik nebo třeba skákání přes švihadlo. Odborníci varují i před disciplínami, náročnými na nervosvalovou koordinaci a rychlost, jako jsou třeba míčové sporty nebo jízda na in-line bruslích.

„Obézní lidé mívají sníženou stabilitu a pohybovou koordinaci. A na cyklostezkách, kde se jezdí na bruslích, bývá dost hustý provoz. Riziko srážky a pádu je značné,“ upozorňuje Mgr. Jan Větrovský, instruktor pohybových aktivit a odborný garant projektu Žij zdravě.

Choďte, choďte, choďte!

Obyčejná chůze je základem vaší budoucí fyzické kondice. Připadá vám, že je to nějak málo? Omyl! Chůze – samozřejmě mluvíme o svižném pochodu na čerstvém vzduchu, ne o ploužení nákupním centrem – je nejpřirozenější a nejzdravější pohybová aktivita vůbec. Už půlhodina chůze denně vede podle Jana Větrovského k mírnému úbytku váhy. Spotřebu energie ještě zvýšíte, pořídíte-li si hole na nordic walking. Intenzivně zapojíte a posílíte i paže a zádové svaly, a současně odlehčíte namáhaným nohám.

Náš tip: Užitečnou tréninkovou i motivační pomůckou je krokoměr. Hned se jinak šlape, když můžete sledovat, jak vám kroky pěkně přibývají!

Hup do bazénu

Aquaaerobik je ideální cvičení pro lidi, kteří mají větší nadváhu (BMI nad 30). Díky tomu, že voda nadnáší, jsou ve vodě pohyblivější než na suchu a můžou zapojit celé tělo bez přetížení páteře a nosných kloubů. Pokud se ve vašem okolí nepořádají vhodné kurzy, velmi intenzivní účinek má i prostá chůze ve vodě. Plavání je vhodné, jen máte-li správnou techniku – styl „paní Radová“ s hlavou vytaženou z vody vede k přetížení krční páteře.

Náš tip: Když už do bazénu, tak jen do pěkně vyhřátého. Pobyt v chladné vodě vaše tělo přiměje k tomu, že začne vytvářet izolační vrstvu a podkožní tuk naopak ukládat.


Jaké další aktivity se hodí pro boubelky?

  • Běh na lyžích: Nezatěžuje klouby jako normální běh a přitom zaměstná celé tělo.
  • Jízda na kole nebo na rotopedu: Váha těla spočívá na sedací části, výdej energie je ale intenzivní.
  • Orientální tanec: Pokud se stydíte přihlásit se na jiné tance, tady opravdu nemusíte – pro břišní tanec jsou oplácané boky spíš výhodou. Podpoří i váš pocit ženskosti a radost ze života.
  • Pilates: Tvaruje a protahuje celé tělo, zvyšuje rozsah pohybu a zlepšuje celkovou kondici. A i když se to nezdá, i kalorie spálíte.

 

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Zdraví / Fitness
Trápí tě kila navíc? Chtěla bys zatočit s nadváhou? Nebo jen zformovat postavu? Pak se inspiruj! Vrať se do

 Objevila jste na testu dvě čárky, chcete i nadále sportovat, ale bojíte se o zdraví miminka. Obezřetnost je

Zdravě jíst, přiměřeně se hýbat a žít v duševní pohodě je návodem na dlouhý, spokojený život. Když se budete chtít podle této věty řídit, mohl by váš

Sekce: Zdraví / Fitness
Sedíš celé dny u počítače, zhltneš u něj snídani i oběd a jediný pohyb, co máš, je cesta na toaletu a zpátky? Pak bolest zad je tvým druhým jménem a

Sekce: Zdraví
Kouření a obezita jsou dva problémy, které dnes řeší velká část populace. Oba jsou v podstatě
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  4 věci z porna, které nejsou tak běžné, jak by se mohlo zdát.  
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Frigidita je samozřejmě reálný problém, ale je těžké odhadnout, jestli je nechuť k sexu způsobena opravdu touto dysfunkcí, nebo
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
22.10.19 | Láska / Intimita
  Nic vás neuvolní tak, jako přicházející rozkoš, která doznívá a rezonuje celým tělem. Myslíte si, že orgasmus je jenom jeden?
Pane, pojďte se seznámit…
Pane, pojďte se seznámit…
22.10.19 | Láska
  Jak jsem slíbila, vyzkoušela jsem se seznámit přes seznamovací agenturu a přiznávám se, že jsem v rozpacích. Nevím, jak se s

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády