KRÁSA:

 Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy vyměňují
Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec

Kup si levnější matraci a vyhoď polštář aneb 8 neobvyklých rad pro lepší spánek

07.09.18 | Sekce: Zdraví |

Tak tomu říkáme revoluce ve spaní. Zapomeň na všechno, co jsi kdy o zdravém a kvalitním spánku četla! Stop utrácení za matrace i spaní přesně osm hodin. Aby ses dobře vyspala, klidně vyhoď superdrahou matraci i polštář. Proč?

Přes třicet let se věnoval spánku. Kdo má takové štěstí? Britský expert na zdravý spánek Nick Littlehales ale samozřejmě celé ty dny neprospal, ale bádal, jak spát co nejzdravěji. Nick je ve svém oboru opravdová kapacita, kterou si najímají věhlasné celebrity včetně bývalého fotbalisty Davida Beckhama. A na co přišel? „Většina toho, co se říká o spánku, je holý nesmysl,“ tvrdí odvážně.

Čím dražší matrace – tím lepší, tak by se ve stručnosti daly shrnout nabídky obchodníků, kteří některé opravdu „vyšperkované“ kousky prodávají i za několik desítek tisíc. To je ale podle pana Littlehalese čirý marketingový tah. A jaký mýtus je taky potřeba zbořit? Třeba ten, že je nutné spát každou noc přesně osm hodin, aby se člověk cítil skutečně odpočatý…

Pokud se chceš opravdu dosyta vyspat, musíš zapomenout na většinu toho, co sis o spánku přečetla, a začít znova. Jak? Třeba takhle.
1. Nekupuj příliš drahou matraci

Je potřeba si nalít čistého vína. „Ve výrobním odvětví, které se zabývá spaním, totiž nejsou vůbec striktní regule – čili každý výrobce na matraci může v klidu umístit nálepku „ortopedická“.“ tvrdí Littlehales. Zavádějící mohou být například i údaje o počtu pružin, jejich vyšší počet ještě nemusí znamenat lepší matrace. „Lidé často utratí například 1500 liber (45 000 Kč), když jim výrobce slíbí, že matrace vydrží deset let. Jenže jak vypadá po deseti letech? Je na ní plno skvrn, miliony bakterií a odumřelých kožních buněk a už samozřejmě zdaleka není tak pružná, jak bývala,“ tvrdí Nick, podle kterého je dobré do matrace investovat podstatně méně – třeba šest tisíc, s tím, že ji člověk dříve vyhodí.
2. Jak vybrat správnou matraci? Udělej si selfíčko!

Expert doporučuje spát na jedné straně – protože tak si člověk zachová dobré držení těla a je menší pravděpodobnost, že bude chrápat. „Doporučuji spát na nedominantní straně, která je méně citlivá, takže pravák by měl spát na levé a naopak. Ulevuje to i mozku, protože dominantní strana je ve střehu.“ Jak poznat, že spíš opravdu správně? Pod jakým úhlem a tak? I na to existuje rada. Postav se vzpřímeně, ruce volně zkřiž, pokrč kolena, jak je ti to příjemné a otoč se o čtvrtkruh. Přesně takhle bys měla i ležet. Pokud testuješ matraci, měla bys ji otestovat právě v téhle poloze. Jak poznáš, že je matrace vhodná? Tvá páteř, krk a hlava by měly tvořit jednu linii. Jak to zjistíš? Prostě se vyfoť na mobil nebo o to někoho požádej.
3. Vyhoď polštář, nebo si pořiď tenčí

Pokud jsi našla skutečně tu pravou matraci, tvůj polštář je zbytečný. Nicméně, je těžké se ho vzdát. Polštář většinou plní svou funkci, je-li matrace příliš tvrdá. Pokud musíš spát na dvou polštářích, máš buď moc tvrdou matraci, nebo si chceš zadělat na problémy se zády. Když už musíš mít polštář, vybírej co možná nejtenčí. Opět je lepší každý rok vyměnit levný polyesterový polštář, než kupovat ten drahý „ortopedický“..

4. Syntetické, ne bavlněné povlečení

Vše musí být hypoalergenní ať už trpíš alergií, či nikoliv. Alergeny mohou poškodit dech během spánku, pak je obtížné dýchat nosem, a pokud dýcháš ústy, chrápeš a máš v puse vyschlo, což ti spánek zhorší. Povlečení musí být prodyšné, proto je lepší syntetický materiál. Je také dobré, aby bylo povlečení co nejčistší, vyplatí se ho měnit co nejčastěji.
5. Spát podle cyklů, nikoliv podle hodin

Devadesát minut – to je doba cyklu od lehkého spánku k hlubokému. Ideálně bychom měli v posteli střídat plynule cykly, tedy fáze lehkého a hlubokého spánku s tím, že fáze lehkého spánku by měla předcházet vstávání. To je klíč k dobrému spánku. Snaž se, alespoň zprvu, abys každou noc absolvovala pět cyklů – to je 7,5 hodin. Pokud to jde, snaž se vstávat vždy ve stejnou dobu – tvé tělo pracuje lépe, když má nějaký rytmus. Pokud například vstáváš v 7.30, měla bys ulehnout kolem půlnoci a 15 minut před usnutím relaxovat. Počet cyklů si později můžeš přizpůsobit. Je pro tebe pět cyklů málo? Zkus šest. Je to moc? Zkus čtyři.
6. Chrápání? Zalep si pusu!

Chrápání je dané špatným dýcháním. Místo nosem dýcháš pusou. Pomůže, když si ústa zalepíš lehkou papírovou páskou (je k dostání v lékárnách). Uvidíš, že se tím zvýší i kvalita tvého spánku – můžeš to zkusit, i když nechrápeš. Je to bezpečné, nemusíš se bát, že se udusíš a může ti to pomoci.
7. Naplánuj si čas před spánkem a po něm

Chystáš se do postele v jedenáct večer? Přemýšlej o tom už v půl desáté. Pokud máš hlad, dej si lehčí svačinku. Dej si také něco k pití, ať se neprobudíš žízní. Vypni všechnu elektroniku, zhasni světla a vypuď z hlavy celý den – prostě o něm nepřemýšlej. Po spánku roztáhni závěsy, aby do pokoje proudilo světlo, dej tělu energii ze snídaně, a pokud cvičíš, je teď ideální čas. Hladina kortizolů, hormonů stresu, je nejvyšší po probuzení, tak ji ještě nezvyšuj tím, že zapneš počítač a mobil. Mělo by ti to vydržet ideálně 90 minut po probuzení, minimálně však 15.
8. Unavená? Nechoď do postele moc brzo

Možná to zní divně, ale pokud jsi unavená z dlouhé cesty či náročného dne, nevyplácí se chodit do postele brzy, ale naopak tak o hodinu později než obvykle. Vynecháš sice jeden spací cyklus, ale ráno budeš odpočatější se čtyřmi cykly než sice s pěti, ale velmi bídnými.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

  Chystáte se na předvánoční úklid? Skvělé, vytřiďte při tom i svou garderobu! Kromě uklizených,

Sekce: Zdraví
Nedostatečně uvolněné svalstvo, stres, nedostatek tekutin – to jsou obvyklé příčiny jedné

Sekce: Zdraví
 Lékaři a odborníci na zdravé spaní zjistili, že tvrdé matrace na našich postelích

Sekce: Zdraví
Zatímco přechod na zimní čas našemu tělu v podstatě prospívá, protože funguje v podstatě jako návrat k

Sekce: Zdraví
 Nemůžete usnout, budíte se uprostřed noci a druhý den jste vyčerpaní k smrti? Nejste sami! Podle odborníků se totiž
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  4 věci z porna, které nejsou tak běžné, jak by se mohlo zdát.  
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Frigidita je samozřejmě reálný problém, ale je těžké odhadnout, jestli je nechuť k sexu způsobena opravdu touto dysfunkcí, nebo
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
22.10.19 | Láska / Intimita
  Nic vás neuvolní tak, jako přicházející rozkoš, která doznívá a rezonuje celým tělem. Myslíte si, že orgasmus je jenom jeden?
Pane, pojďte se seznámit…
Pane, pojďte se seznámit…
22.10.19 | Láska
  Jak jsem slíbila, vyzkoušela jsem se seznámit přes seznamovací agenturu a přiznávám se, že jsem v rozpacích. Nevím, jak se s

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády