KRÁSA:

 Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy vyměňují
Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec

7 mýtů o hubnutí: Knedlíky jsou největší zlo a jíst musíte 5x denně

15.02.19 | Sekce: Zdraví / Diety |

 Existuje spousta mýtů, které kazí vaše hubnutí. Vybrali jsme sedm, o kterých možná nevíte. Vyhýbáte se knedlíkům a nutíte se do jídla pětkrát denně? Děláte chybu! 

Pokud patříte mezi věčné dietáře, jistě máte vyzkoušené, že je nesmysl dávat si poslední jídlo v pět odpoledne nebo že hladovka způsobí jo-jo efekt. Nesmyslů, které se kolem hubnutí šíří, je však mnohem víc.

Mýtus č. 1: Při hubnutí musím jíst jen „zdravé“ jídlo

Maso vařené v páře, neochucená sója, odstředěné mléko. Je nutné se takhle trápit? „Přesvědčení, že hubnutí musí provázet hlad a konzumace ,zdravých`, respektive ,nechutných` potravin, považuji za nejhorší mýtus,“ říká dietoložka Karolína Hlavatá, odborná garantka iniciativy Vím, co jím. Lepší je ozdravění jídelníčku: pšeničnou mouku nahradit žitem, ovsem, jáhlami a pohankou, uzeniny vyměnit za libovou šunku a maso, ryby, tvaroh a méně tučné sýry.

Mýtus č. 2: Bez diety to nejde

Po dietě, kdy si odpíráte jídlo, se shozená kila vrátí. Chcete-li zhubnout trvale, musíte změnit životní styl. „Zvolte metodu, kdy budete pomalými krůčky zlepšovat své návyky, dokud se nestanou běžnou součástí vašeho života. Po nějaké době zjistíte, že váš jídelníček je téměř ukázkový a pohyb součástí života. Pak už vás nenapadne vrátit se k původním návykům,“ říká Hana Málková ze společnosti STOB (Stop obezitě).

Mýtus č. 3: Je nutné jíst pětkrát denně

Bez pravidelného stravování se neobejdete, ale kdo určil, že jídel musí být pět, a že jíst byste měli po třech hodinách? Důležité je, abyste mezi jídly nehladověli, čímž zabráníte pozdějším tendencím se přejídat. Pokud budete jíst třikrát nebo čtyřikrát denně, počítejte s tím při tvorbě jídelníčku. Když vynecháváte svačiny, musíte zvětšit porce hlavních jídel.

Mýtus č. 4: Knedlíky jsou největší zlo

Klasická česká příloha si neprávem získala pověst nepřítele hubnutí. Říká se, že se po něm tloustne. „Většinou je na vině spíš bůček nebo smetanová omáčka, se kterými knedlíky jíte, a samozřejmě také počet knedlíků, stačit by měly dva nebo tři,“ podotýká Hana Málková. Upozorňuje, že knedlík sám o sobě nemá o tolik horší složení než ostatní přílohy jako těstoviny nebo rýže (bramborový i houskový jsou na tom podobně) a mnohem nezdravější jsou smažené hranolky nebo krokety.

Mýtus č. 5: Musím vynechat tuky a cukry

Zdravá životospráva vyžaduje i zastoupení tuků a cukrů. Tuky dávají jídlu chuť, a rozpouštějí se v nich některé vitaminy, udržují tělesnou teplotu. Zdravé jsou tuky s obsahem nenasycených mastných kyselin – olivový, řepkový, slunečnicový olej, ryby, ořechy. Výrazně omezte uzeniny, tučné maso, sádlo.

I cukry tělo je potřebuje, bez nich budete hladoví a unavení. Jezte celozrnné pečivo, těstoviny, brambory, rýži, ovesné vločky a vynechejte jednoduché cukry v podobě sušenek, limonád, zákusků.

Mýtus č. 6: Výrobky light jsou zdravější

„Zkuste někdy otočit etiketu nějakého light výrobku a zjistíte, jaké množství různých chemických látek v odlehčeném nápoji nebo potravině přijímáte,“ radí výživový specialista Petr Havlíček v knize Jak se hubne v Čechách. Má to logiku. Pokud z produktu odeberete tuk nebo cukr, musíte přidat náhražku. Pití limonád bez cukru byste se měli vyhnout i proto, že tělo neodvyká chuti na sladké.

Mýtus č. 7: Při hubnutí pomůže detoxikace

Věříte, že když přestanete jíst, budete se prolévat ovocnými šťávami, bylinkami, díky tomu zhubnete? Trvale ne, navíc tělo očistu nepotřebuje. Čistí se samo, pokud fungují játra a ledviny. Chcete zdravě detoxikovat? Jezte denně antioxidanty v ovoci a zelenině, vlákninu v celozrnném pečivu nebo luštěninách, pijte zelené a bylinkové čaje.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Zdraví / Diety
Máte rádi mléčné výrobky a nedělá vám potíže sníst jich větší

Sekce: Zdraví / Diety
 Spousta z nás se ke hvězdám upíná v případě trablů v lásce. Ale podle jednotlivých

Sekce: Zdraví / Diety
 Neustále se o nich mluví, skloňují se ve všech pádech, každý den jsou s námi. Tuky chtě nechtě

Myslíš si, že máš o dietách nastudováno už úplně všechno a přesto ne a ne zhubnout? Možná se držíš mýtů, které dávno neplatí a díky nimž tvá kila

Když se bavíme o dobře vyváženou stravu, máme na mysli, že jídlo subjekt musí obdržet všechny
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  4 věci z porna, které nejsou tak běžné, jak by se mohlo zdát.  
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Frigidita je samozřejmě reálný problém, ale je těžké odhadnout, jestli je nechuť k sexu způsobena opravdu touto dysfunkcí, nebo
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
22.10.19 | Láska / Intimita
  Nic vás neuvolní tak, jako přicházející rozkoš, která doznívá a rezonuje celým tělem. Myslíte si, že orgasmus je jenom jeden?
Pane, pojďte se seznámit…
Pane, pojďte se seznámit…
22.10.19 | Láska
  Jak jsem slíbila, vyzkoušela jsem se seznámit přes seznamovací agenturu a přiznávám se, že jsem v rozpacích. Nevím, jak se s

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády