KRÁSA:

14.07.19 | Krása / Péče o tělo
Jsou vaše nehty neustále křehké a lámavé? Pokud ano, pak je na čase, abyste se
  Je vaše pleť mdlá a bez života? Zapomeňte na drahé krémy nebo invazivní
14.07.19 | Krása / Péče o vlasy
Jsou vaše vlasy až příliš suché? Dopřejte jim jarní ozdravnou kúru s hořčičným
14.07.19 | Krása / Kosmetika
   Jak vypadá vaše pleť? Je vysušená a nevypadá zrovna svěže? Potom vyzkoušejte
Po zářivém hollywoodském úsměvu touží každý. Jak si ho ale pořídit bez

Bikram jóga

26.08.17 | Sekce: Zdraví / Fitness |

 


Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení. Specialitou je, že se cvičí v sále vyhřátém na 42°C. Cvičení je vhodné pro každého, bez ohledu na stupeň pokročilosti, věk, či méně vážné zdravotní komplikace.

 

Proč se cvičí v teple?

Cvičení hatha jógy v teple je jedním z klíčů k úspěchu celé metody, protože cviky jógy v chladném prostředí mohou tělu velmi uškodit. Je totiž důležité si uvědomit, že cvičením jógy se mění struktura lidského těla – protahují se svaly, šlachy, odstraňuje se neohebnost kloubů. Ostatně nebezpečí úrazu při sportu v chladných prostorech platí pro všechny sportovní disciplíny obecně.

A čemu Bikram jóga pomáhá?

Pročištění lymfatického systému (jeho nesprávné fungování způsobuje mimo jiné i celulitidu), posílení imunitního systému, zvýšení kapacity plic a pružnosti páteře, posílení srdeční činnosti a kostí, zlepšení krevního oběhu, zpomalení příznaků stárnutí – to jsou jen některé pozitivní účinky.

Pravidelným cvičením dochází také skrze pocení k detoxikaci organismu, teplo otevírá póry a čistí tak pleť. Nutno podotknout, že teplo stimuluje i spalování tuků. Nikdo však nesmí čekat zázraky do týdne. Chce to vytrvalost, jako u každého cvičení.

Bikram jógu mohou cvičit i těhotné ženy a ženy po porodu. Pokud ji cvičí i před těhotenstvím, mohou se jí opět začít věnovat po třech měsících těhotenství a následně po uplynutí šestinedělí.


Bikram jógu jsem včera vyzkoušela. Před lekcí jsem vlastně vůbec nevěděla, do čeho jdu. A když jsem se dověděla, že v tom horku mám hodinu a půl cvičit jógu, předpokládala jsem, že po půl hodině buď umřu, nebo se s vypětím sil a velkou ostudou vypotácím do sprch. Kupodivu jsem to vydržela, sice na konci zcela vyčerpaná, ale velmi spokojená. Zvládli to všichni, kteří Bikram jógu cvičili poprvé, a že to byla společnost vskutku různorodá – co se věku, fyzické kondice, váhy i pohlaví týče. Lekce se totiž zúčastnili někteří protagonisté muzikálu Angelika a také část vedení divadla Hybernia: Leona Machálková, Petr Poláček, Jiří Helekal, Jan Kuželka i Petr Dodal, ředitel divadla Hybernia.

Nikdo ze zúčastněných sál předčasně neopustil, všichni cvičili až do konce a po lekci si pochvalovali, že ani nečekali, že jim po hodině a půl v takovém teple bude tak příjemně. Většina z nich odcházela s tím, že se určitě vrátí a zkusí cvičit pravidelněji. Určitě nejen proto, že praktikováním Bikram jógy se hubne – což je s blížící se letní sezónou aktuální pro ty, kdo se budou svlékat do plavek – ale i proto, že po cvičení se člověk cítí příjemně a že si chtějí ověřit, zda proklamované zdravotní benefity opravdu fungují.

Lekce ve studiu Bikram jógy vedou kromě jiných lektorů také majitelky, Petra Daňhelová, která Bikram jógu učila v Sydney v Austrálii a ve Velké Británii a Tereza Bonnet-Šenková, která učila Bikram jógu v Paříži a tam také byla v angažmá v Moulin Rouge.

Zakladatelem Bikram jógy je Bikram Chodhury, světově uznávaný učitel, který studoval jógu od svých čtyř let a ve 12-ti letech se stal národním šampionem Indie a tento titul 3x obhájil. V dospělosti spojil Bikram své znalosti východního učení s tříletou spoluprací s lékaři a vědci z Univerzitní nemocnice v Tokiu a vytvořil svůj vlastní systém poloh. V roce 1971 tuto svou metodu, na pozvání Americké Lékařské Asociace, přinesl do Spojených států a o dva roky později založil v Beverly Hills svou první školu  ”Yoga College of India”.

Právě tam Petru s Terezou, tak jako i ostatní učitele Bikram jógy na celém světě,  školil Bikram osobně. Jen tam lze totiž získat certifikát instruktora Bikram jógy.

Na celém světě je okolo 800 škol Bikram jógy a na cvičení nedají dopustit takové hvězdy jako třeba Madonna, Rachel Welch, Brook Shields, Cameron Diaz, Kareem Abdul-Jabbar, David Duchovny a z našich osobností třeba Lucie Králová /Miss ČR 2005/, Lilian Sarah Fischerová /2. Česká Vicemiss 2007/ a další.

Bikram jóga zvyšuje sebedůvěru ženám i mužům!

Mezi ženami a muži je ve světě o cvičení velký zájem. Nejvíce se hlásí ve věku mezi dvaceti a padesáti lety. Cvičení jim dodává sebevědomí a každý se pak cítí  lépe i po zdravotní stránce.  Ženy kolikrát nejprve přicházejí v dlouhých volných tričkách, aby na sebe příliš neviděly v zrcadlech. Po čase však už chodí klidně i v přiléhavých a hezkých úborech nebo plavkách. Jednak vidí výsledky, jednak o sobě začnou ztrácet pochybnosti.

Bikram jóga dokáže mužům nahradit velkou fyzickou zátěž v posilovně a při jiných sportech, dodává jim energii a při stresujícím zaměstnání i duševní vyrovnanost. Velmi často pak po první hodině  říkají, že je to naposled, co tvrdili, že je jóga jen pro ženské. Pro děti není Bikram jóga vhodná do třinácti let věku.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 Objevila jste na testu dvě čárky, chcete i nadále sportovat, ale bojíte se o zdraví miminka. Obezřetnost je

 FITMAMI je fitness trénink pro všechny aktivní maminky, které se chtějí udržet v kondici a přitom

   Petra Koláře jistě znáte z muzikálů Tři Mušketýři, Mona Lisa, Kat Mydlář, či Klíč králů, nebo díky jeho milostnému životu ze stránek bulváru. Jak

Sekce: Zdraví / Fitness
 Ne každý stíhá denně cvičit hodinu. Podle amerických vědců však hotové zázraky s tělem a jeho

  Není žádným tajemstvím, že cvičit bychom prostě měli. Ale nezapomínejte, že všeho moc
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Znamení, že byste neměla mít s klukem anální sex.
Znamení, že byste neměla mít s klukem anální sex.
15.07.19 | Láska / Intimita
  Zvažujete, že byste se s ním vrhla do prvního análního sexu? Přinášíme vám hned 5 důvodů, proč to není nejlepší nápad.
Toužíš mít dva chlapy najednou?
Toužíš mít dva chlapy najednou?
15.07.19 | Láska / Intimita
 Nudí tě sex s partnerem, vyzkoušeli jste společně už kdejakou novinku a rádi byste svůj sexuální život ještě nějak zpestřili?
5 tipů pro odvážné holky, co se toho nebojí!
5 tipů pro odvážné holky, co se toho nebojí!
15.07.19 | Láska
  Holky, kdy můžete nechat kalhotky doma?
Jak mít uspokojivější sex?
Jak mít uspokojivější sex?
15.07.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Ať už si to přiznáme, nebo ne, sex patří mezi primární potřeby společně se spánkem, příjmem potravy a tekutin, dýcháním,

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády