KRÁSA:

 Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy vyměňují
Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec

Snídaně rychle, ale kvalitně

23.03.17 | Sekce: Zdraví / Zdravé stravování |

 Znáte to – ráno musíte všechno zvládnout rychle a na snídani nezbývá vůbec čas.  Ale mýlíte se, pokud si myslíte, že kvalitní snídaně nutně znamená dlouhou snídani! Vyvážená snídaně nemusí být náročná na přípravu.

Kvalitní snídaně nemusí být dlouhá

 

Pokud víte, jak na to, nezabere vám příprava snídaně víc než pár minut. Musíte jen vědět, které složky má zdravá a vyvážená snídaně obsahovat. Správná snídaně by měla pokrýt zhruba 20-25 % denního energetického příjmu. Kvalitní snídaně by měla obsahovat cereálie (celozrnné pečivo nebo celozrnné cereálie), mléčný výrobek s probiotickou kulturou, ovoce nebo zeleninu. „Sacharidy z cereálií vám dodají energii a v cereáliích obsažená vláknina zase povzbudí činnost střev. Bílkoviny z mléčného výrobku jsou pomaleji stravitelné - na jejich  strávení  se spotřebuje o 20 až 30% více energie (asi 150 až 200 kalorií za den), než u ostatních složek stravy. Takže se váš metabolismus spolehlivě zrychlí. Říká se tomu specificko-dynamický efekt bílkovin. Příkladem zdravé snídaně jsou např. celozrnné cereálie Nestlé Fitness s mléčným výrobkem,“ říká Pavel Suchánek, odborník na zdravou výživu. A co je nejdůležitější? Cereálie připravíte během chvilky – stačí je zalít mlékem nebo jogurtem. Pochutnáte si vy i vaše děti a vaše tělo dostane vše, co potřebuje.

 

Existují tři zásady pro správný výběr cereálií:
•     Jsou vyrobeny z celozrnných výrobků
•     V jedné porci obsahují alespoň 6 g vlákniny

 

Tekutiny jsou ráno důležité

 

Nesmíte zapomínat také na dostatečný příjem tekutin. Ale pozor! Černý čaj a káva se do tekutin nepočítají - naopak za každý šálek kávy, černého nebo zeleného čaje bychom měli vypít 2 dcl vody. Vhodné  jsou také vodou ředěné 100% ovocné džusy.


Notoričtí nesnídači a jejich metabolismus

 


Když spíme, metabolismus se zpomalí, s prvním jídlem se ale opět rozběhne. Pokud snídani vynecháme, metabolismus bude stávkovat tak dlouho, dokud se nenajíme. Organismus potřebuje mít stálý příjem energie, aby si s ní mohl hospodařit v průběhu celého dne. Pokud dospělí nebo děti vynechají snídani a  prvním jídlem je až oběd, dochází k nerovnoměrnému příjmu energie. Takže až do oběda naše tělo bude spalovat méně kalorií, než by spálit mohlo. Organismus totiž postrádá stálý přísun energie a automaticky "se přepne" na úsporný režim - takže jakoukoliv následně přijatou energii ukládá do zásoby, aby byl připraven na další hladovění.  Tak si nevědomky (bohužel) zaděláváme na obezitu. „Lidé, kteří snídají jsou štíhlejší. Z těch snídajících jsou pak štíhlejší ti, kteří konzumují celozrnné cereálie s mléčným výrobkem, na rozdíl od těch, co dávají přednost tradiční anglické snídani,“ vysvětluje Suchánek.

 


Zběsilá snídaně a mini snídaně

 

Pokud doma nesnídáte a cestou do práce si pravidelně kupujete croissant nebo koblihu, které rychle sníte v tramvaji – tak to určitě není ta správná cesta. Tyto pamlsky v sobě skrývají  nebezpečné trans mastné kyseliny a navíc je důležité také snídat v klidu. A podobně, dáte-li si v dobré víře jen celozrnnou sušenku, nemáte vyhráno. Sušenky (i když jsou celozrnné) mají stejně jako ostatní sacharidy poměrně vysoký glykemický index (GI). To znamená, že se po požití takové potraviny poměrně brzy dostaví hlad. Vyšší glykemický index vede k prudšímu vzestupu hladiny cukru v krvi, tedy i k uvolnění většího množství hormonu inzulínu, který mimo jiné podporuje také ukládání energie do tukových zásob. Abyste GI snížili, museli byste celozrnné sušenky konzumovat s mlékem nebo jogurtem. Ale kdo z vás to dělá? Navíc, 3 kousky sušenky máte slupnuté hned, budete mít pocit prázdného žaludku a tzv. psychický hlad.

 

Opravdu nestíháte? Nasnídejte se v práci!

 

I když ráno spěcháte do práce a jste ve stresu, určitě se vyplatí trochu si přivstat a vychutnat si misku s vašimi oblíbenými cereáliemi. Patříte-li mezi milovníky jídla, může být chutná snídaně motivací pro ranní vstávání. Pokud do sebe ráno skutečně nic nedostanete, nasnídejte se hned po příchodu do zaměstnání. Balení celozrnných cereáliích je v tomto případě ideální řešení. Jsou stále po ruce, nezkazí se a jsou rychle připravené ke konzumaci.

 


Tak takhle určitě ne!

 


Asi největší chybu dělají lidé, kteří chtějí ráno svůj organismus nastartovat pouze kávou (třeba i oslazenou). Káva organismus spíše odvodňuje, zatímco tělo po noci potřebuje tekutiny doplnit. Pokud jste kuřáci, pak vězte, že káva skombinovaná s cigaretou značně zatěžuje trávicí trakt a může přispět ke vzniku chronického zánětu sliznice zažívacího ústrojí.

 


Co snídali naši předkové?

 


Nejčastěji se na stole našich předků objevoval chléb se sýrem zapíjený syrovátkou. Dokonce menu staročeské snídaně obsahovalo i chleba nalámaný do piva, pivní polévku, a dokonce teplé pivo, k němuž se přikusoval namazaný opečený chléb. 

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 Snídáte müsli, nejíte pečivo a nakupujete biopotraviny. Tak to váš jídelníček musí

  Aneb porazí párek s hořčicí cereálie?

Sekce: Zdraví / Diety
 Spousta z nás se ke hvězdám upíná v případě trablů v lásce. Ale podle jednotlivých

Sekce: Zdraví / Diety / DĚTI
 Anglické slovo snídaně („breakfast“) znamená přerušení nočního půstu neboli

Zdravě jíst, přiměřeně se hýbat a žít v duševní pohodě je návodem na dlouhý, spokojený život. Když se budete chtít podle této věty řídit, mohl by váš
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  4 věci z porna, které nejsou tak běžné, jak by se mohlo zdát.  
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Frigidita je samozřejmě reálný problém, ale je těžké odhadnout, jestli je nechuť k sexu způsobena opravdu touto dysfunkcí, nebo
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
22.10.19 | Láska / Intimita
  Nic vás neuvolní tak, jako přicházející rozkoš, která doznívá a rezonuje celým tělem. Myslíte si, že orgasmus je jenom jeden?
Pane, pojďte se seznámit…
Pane, pojďte se seznámit…
22.10.19 | Láska
  Jak jsem slíbila, vyzkoušela jsem se seznámit přes seznamovací agenturu a přiznávám se, že jsem v rozpacích. Nevím, jak se s

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády