KRÁSA:

29.05.20 | Krása / Péče o tělo
  Ruce jsou nejen jednou z prvních věcí, na které se lidé během prvotního
Trpké rysy, buldočí tváře… ať jim říkáte, jak chcete, svěšené koutky vám dodají
28.05.20 | Krása / Péče o tělo
   Také si celý rok říkáte, že byste měla zhubnout, ale nějak se nemůžete
27.05.20 | Krása
Nejsem sama, kdo čas od času přemýšlí, kolik že je mu vlastně let.
26.05.20 | Krása / Péče o vlasy
  Zase jste investovali do šamponu proti lupům, jenže vás zklamal na celé čáře?

Chceš být štíhlá, zdravá a šťastná? Dej si denně jeden banán

23.04.20 | Sekce: Zdraví / Zdravé stravování / Diety |

 

Lék na depku, premenstruační syndrom, vysoký krevní tlak i únavu? Překvapivě banán! Mimochodem, ten také podá pomocnou ruku při shazování nadbytečných kil a dodá ti tolik energie, že i kafe před ním bledne závistí!

Pro někoho je banán obyčejným ovocem, zatímco pro jiného hodně vítanou chuťovkou. Do jaké kategorie se řadíš ty? Ať je to jak chce, jedno se tropickému drahokamu odepřít nedá. Jeho stopy sahají do hodně vzdálené minulosti. Jisté prameny totiž uvádí, že byl neodmyslitelnou součástí jídelníčku našich předků už v roce 8000 př. n. l. Že by už tehdy věděli, co je to za poklad? Možné to je. Zde jsou famózní benefity, které pravidelná konzumace banánů může přinést i tobě.

Pomoc při hubnutí, kterou by byl hřích nevyužít

Že plody ukryté pod žlutou slupkou do dietního jídelníčku nepatří? Tomu nevěř ani náhodou, je to přesně naopak! Protože doslova překypují vlákninou, navozují dlouhodobý pocit sytosti, což je parádní prevence přejídání. Dodají ti také poctivou dávku draslíku, který má příznivý vliv na regeneraci svalů po náročném cvičení. Draslík ovšem také tlumí křeče i bolestivé namožení. Načerpáš z nich rovněž spoustu vitaminů skupiny B. O nich je známo, že urychlují metabolismus a přispívají ke spalování tuků. To jsi věděla? Hádáme, že tohle nebude jediná překvapivá informace. Co tam máme dál?

Zdroj energie, co ti přijde vhod

Jak již bylo zmíněno výše, protáhlé dary banánovníku obsahují vitamin B. A ten se ti hodí víc, než by sis pomyslela! „Béčko“ hraje klíčovou roli v přeměně sacharidů na energii, kterou tělo využívá k pohonu. Tenhle zaručený nakopávač je bezpochyby zdravější a levnější než litry kávy a energetických drinků, před jejichž nadměrnou spotřebou odborníci varují se vztyčeným prstem výstrahy. No vida, dobrá vzpruha.

Špatná nálada? Té už odzvonilo

Máš s blížícím se podzimem takovou malou depku? Dobrá rada nad zlato – vyzraj nad ní banánem. To, že právě on je výborným zdrojem tryptofanu, vědečtí výzkumníci na základě svých četných studií potvrdili již mnohokrát. Nejsi moc v obraze? Jmenovanou sloučeninu organismus využívá k produkci hormonu štěstí, tedy serotoninu. Co z toho plyne? Každé sousto exotické dobroty platí za zprostředkovatele dobré nálady. A před ní přece splíny berou nohy na ramena!

Nezlomné zdraví, z něhož se můžeš jen radovat

Ještě jsme tě dostatečně nepřesvědčili o tom, že ovoce, na němž si údajně rád pochutnával i makedonský král a vojevůdce Alexandr Veliký, by sis z obchodu měla domů nosit častěji? Poznatky americké studie publikované v časopise Journal of Nutrition, sdělují, že ti, kteří ho jedí pravidelně, vykazují bezpečnější hodnoty krevního tlaku, tudíž mají sníženou náchylnost ke kardiovaskulárním chorobám.

Banán jako takový díky své lepkavé konzistenci předchází žaludečním vředům, podporuje funkce celé trávicí soustavy a mírní příznaky premenstruačního syndromu. Lékaři si ho dokonce spojují i s posílenou obranyschopností a lepší pamětí. Sečteno a podtrženo, ve tvém jídelníčku by chybět vážně neměl. Nebo se snad o „banánová pozitiva“ necháš připravit?

 

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Trápí tě kila navíc, akné nebo tmavé skvrny na pokožce? Řešením může být

Spolehlivý dietní pomocník, lék na bolest hlavy i chutný zpomalovač stárnutí. Tohle

Jeho zelená barva přitahuje oči, živiny, které v něm najdeme, by nás měly přitahovat celkově. Kiwi je vynikající

  Co může být lepšího, než začít den šálkem horkého kafe? Pokud patříš k milovníkům tohoto voňavého nápoje, máme pro tebe zajímavé informace. Možná

Dokonalá pleť, snadno shozená nadbytečná kila, k tomu pořádný zdroj energie i ochrana srdce před
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

8 otázek, na které se svobodných holek neptejte!
8 otázek, na které se svobodných holek neptejte!
29.05.20 | Láska
Hlavně zachovejte klid, stejně jako Bridget Jonesová to nakonec taky zvládnete!
Víte, kolik lidí ve skutečnosti zkusilo trojku?
Víte, kolik lidí ve skutečnosti zkusilo trojku?
29.05.20 | Láska / Intimita
Pro kolik lidí to zůstane pouhým snem, a kdo to doopravdy zkusí?
Krize ve vztahu? Dá se ustát.
Krize ve vztahu? Dá se ustát.
28.05.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Zamilovanost je pryč a s ní i ty krásné okamžiky, které přináší první týdny vztahu. Už nejsi rozechvělá, když se máte potkat,
Přírodní afrodiziaka: 5 dobrých rad
Přírodní afrodiziaka: 5 dobrých rad
28.05.20 | Láska / Intimita
Toužíte po nezapomenutelné noci a rádi byste si úspěch „pojistili“ nějakým přírodním povzbuzovačem erotické chuti a výkonnosti?

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády