KRÁSA:

09.09.19 | Krása / Péče o vlasy
  Ráda byste se chlubila sexy hřívou, jenomže místo toho vám matka příroda
05.09.19 | Krása / Péče o tělo
Toužíte po opálené pokožce, ale nechcete své tělo vystavovat škodlivým
04.09.19 | Krása / Péče o tělo
Máte po těle kožní výrůstky a drobné bradavičky, které jsou vadou na kráse, jež
04.09.19 | Krása / Kosmetika
   Být tak roztomilá jako malá holka a přitom neuvěřitelně svůdná…nyní máte
01.09.19 | Krása / Péče o tělo
  V létě čas běží tak nějak jinak. Zase ses začetla do knihy a zapomněla se

Jak na bolavá záda? Záleží na typu bolesti.

30.06.19 | Sekce: Zdraví |

 

Dnešní doba problémům se zády jen nahrává. Sedavé zaměstnání a přemíra stresu se většinou promítnou v bolesti zad. Ale i ti, co nevysedávají u počítače, mohou mít potíže s páteří. Zvedání těžkých věcí nebo nevhodný sport ti může pořádně zavařit. Jak na bolesti zad? Záleží na typu potíží. Někdy pomůže cvičení, jindy je lepší zůstat v klidu.

„Bolí mě záda,“ je věta, kterou doktoři často slyší ve svých ordinacích. Není divu. Současný způsob života těmto potížím jen nahrává. Není ale vůbec dobré je podceňovat nebo čekat, že to přejde. Bolesti musíš řešit podle typu. Co pomůže tvé kamarádce, nemusí pomoci tobě.
Najdi místo bolesti

Nejdříve ze všeho je dobré diagnostikovat, co ti vlastně je. Pokud tě bolí záda z průvanu, půjde o jinou léčbu než kvůli špatnému sezení. Proto si zajdi ke svému lékaři nebo vyhledej fyzioterapeuta. Možná si říkáš, že to rozhýbeš sama, když budeš pravidelně chodit na jógu, ale tím si můžeš ještě více ublížit. O páteři totiž platí to, že pokud je zdravá, neohrozí jí žádné polohy, byť krkolomné, ale v případě, že tam nějaký problém už je, může sport napáchat ještě větší škody.
Bolest v krční páteři

Tyto bolesti bývají asi nejčastější a přináší s sebou další problém, a to bolest hlavy. Viník bývá často špatné sezení u počítače. U krční páteře platí opatrnost dvojnásobně. Rozhodně nijak netlač na pilu a snaž se ztuhlý krk rozpohybovat pomalu. Pomůže naklonit hlavu nejdříve k jednomu a poté k druhému rameni a pozici chvíli prodýchat. Pomalé kroužky na oba směry ti také mohou svaly uvolnit, ale nijak nespěchej, jinak si bolavé místo ještě více zablokuješ. Vyzkoušet můžeš také suché teplo. Pokud bolesti neustupují, nebo se dokonce zhoršují, raději se vlož do rukou odborníků.
Zablokovaná hrudní páteř

Bolesti v oblasti hrudní páteře jsou často zapříčiněné skřípnutým nervem či špatným sezením u počítače. Bývá to nepříjemný pocit na hrudi a většina pacientů nejdříve směřuje své kroky na vyšetření srdce. Pokud se ukáže, že máš EKG v pořádku, zajdi si na fyzioterapii. Ale nespoléhej jen na to, že tě někdo napraví a bude po problému.

Abys předešla dalšímu zablokování, nauč se správně sedět. Zapomeň na nohu přes nohu. Obě chodidla měj položená na zemi a dodržuj pravidlo pravých úhlů, tedy aby mezi chodidlem a holení, i mezi holení a stehnem a také mezi paží a předloktím byl pravý úhel. Dělej si časté přestávky v práci, alespoň jednou za hodinu vstaň a protáhni se. Na hrudní páteř je nejlepší protažení v kočce, ale chápeme, že v práci tento cvik není asi nejvhodnější, tak klidně postačí, když si dáš ruce do svícnu a pak se zabalíš a hlavu sroluješ směrem k hrudníku.

 

Bolest v kříži

Bolesti v dolní části zad se lidově říká houser a bývá to hodně intenzivní bolestivý pocit. Může za to jednostranná zátěž a nápravu bys měla hledat u fyzioterapeuta. Pokud ale nestíháš zajít k odborníkovi a potřebuješ akutní pomoc, postižené místo si zahřívej a snaž se zůstat v klidu. I tady platí dbát na prevenci a nezapomínat na pravidelný pohyb. Podle lékařů je vždy dobré dělat kompenzační cviky, tedy když máš jednostrannou zátěž, najít si takové cvičení, které bude k tomu pohybu opačné.
Bolesti prodýchej

Pokud nevíš přesně, kde tě záda bolí, neznamená to, že si nemůžeš sama od bolesti ulevit. Obecně na bolest zad platí klid a dýchání. Lehni si na zem a přikládej si ruce nejdříve na hruď, poté na břicho a na pánev a místa vždy prodýchej. Účinné je také zapíchnout prsty do boku a snažit se je dechem odstrčit. Jde o nepatrné cvičení, které se nenaučíš hned a je velmi prospěšné.

Tři rady k prevenci

Abys nemusela řešit žádné bolesti zad, vsaď na prevenci. Máme pro tebe tři tipy, které ti pomohou záda správně protáhnout.
Tip č. 1: Sezení na míči

Alespoň na deset minut denně si zacvič na gymnastickém míči. Jestli cítíš, že si to s hrbením zad u počítače přepískla, udělej si kompenzační cvik. Polož si na míč záda, natáhni ruce za hlavou a pokus se s nimi dotknout země.
Tip č. 2 : Teplá sprcha

Ztuhlé svalstvo ti pomůže uvolnit teplá sprcha. Nebo se nalož do vany plné vody a použij uvolňovací olejíčky. Záda také bolí od napětí, které si přes den nashromáždíme. Proto, když uvolníš svou mysl, uvolní se i záda.
Tip č. 3: Masáž

Není nic příjemnějšího než si nechat záda namasírovat od profesionála. Vyzkoušet můžeš různé druhy masáže, ale pokud už problémy se zády máš, nekoukej na cenu a vlož se do rukou odborníka. Masáž od tvého miláčka by ti mohla spíše uškodit.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Zdraví
Bolavá záda v době, kdy většina z nás prosedí půl dne u počítače, trápí

Sekce: Zdraví
Nedostatečně uvolněné svalstvo, stres, nedostatek tekutin – to jsou obvyklé příčiny jedné

Sekce: Zdraví
 Bolí Vás často hlava, migréna to není, ale přesto trpíte jak „psi“? Pokud si k tomu

Sekce: Zdraví
Možná víte, že na uchu existují takzvané reflexní body. A pomocí akupresury, tedy jemného tlaku prsty je můžete kdykoli a kdekolli masírovat a ulevit

Sekce: Zdraví / Fitness
Sedíš celé dny u počítače, zhltneš u něj snídani i oběd a jediný pohyb, co máš, je cesta na toaletu a zpátky? Pak bolest zad je tvým druhým jménem a
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Tohle mají rádi chlapi při orálním sexu
Tohle mají rádi chlapi při orálním sexu
18.09.19 | Láska / Intimita
  Ze sexuálního horoskopu se dá vyčíst snad opravdu všechno!
Zpověď nymfomanky: Sex potřebuji pětkrát denně!
Zpověď nymfomanky: Sex potřebuji pětkrát denně!
18.09.19 | Láska / Intimita
Ženy závislé na sexu. Máme jim závidět, anebo je raději litovat? Mnoho chlapů se rouhá, že jsou jejich snem. Ale skutečně by jim
Dotaz týdne: Nechci, aby mě pořád kontroloval!
Dotaz týdne: Nechci, aby mě pořád kontroloval!
18.09.19 | Láska
Otázka důvěry ve vztazích je stará jako vztahy samotné, a každý má svoje hranice soukromí jinde. Do určitého bodu můžou být jeho
Proč se ženám líbí brejlouni?
Proč se ženám líbí brejlouni?
18.09.19 | Láska / Intimita
Je to oficiální, průzkum odhalil, že brýle dodávají mužům na přitažlivosti. Žádné mindráky z obrouček nejsou dávno na místě -

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády