KRÁSA:

 Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy vyměňují
Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec

Krvácení z konečníku. Problém, o kterém se nemluví a může zabít

25.11.18 | Sekce: Zdraví |

Trápí vás v poslední době potíže v podobě svědění, pálení nebo bolesti konečníku? Nebo naopak nepociťujete žádné obtíže, ale všimli jste si, že po návštěvě toalety krvácíte? Rozhodně to nenechte bez povšimnutí.

Hemoroidy

Hemoroidy jsou onemocněním cévního systému. V konečníku při jejich tvorbě dochází k rozšiřování žilek na konci tlustého střeva. Často se projevují čerstvou krví ve stolici, někdy si jí pacienti povšimnou po použití toaletního papíru. Hemoroidy často provází pocit svědění konečníku, pálení při stolici, ale také menšího či většího tlaku při dlouhodobém sezení.

Hemoroidy rozlišujeme na vnější a vnitřní. Vnější najdeme okolo řitního otvoru, jsou poměrně snadno patrné a snadno se léčí. Vnitřní hemoroidy se nacházejí uvnitř konečníku, ve vzdálenosti do pěti centimetrů od řitního otvoru. Na rozdíl od těch vnějších, se častěji zanítí. Zánět pak způsobuje krvácení a bolest při stolici. Krev je většinou světlá.
Mastičky nepomohou

Lékaři apelují na včasnou návštěvu jejich ordinace a zároveň upozorňují, aby se pacienti nepokoušeli léčit sami, na základě mastiček, které objevili v televizních reklamách. Hemoroidy totiž nikdy samy nezmizí. Mastičky akorát pomohou na přechodnou dobu zklidnit nepříjemné projevy. Pacient, který nepřijde se svým problémem k lékaři, riskuje rozsáhlý zánět, silné krvácení, trhliny, nebo dokonce trombózu.
Nádor

Neléčený nebo nezjištěný nádor tlustého střeva může být skutečným problémem. Zhoubné nádory sliznice tlustého střeva prorůstají skrz sliznici a střevní stěny, dále se pak šíří do lymfatických uzlin a vzdálenějších orgánů, kde tvoří metastázy. Pokud se však nádor odhalí hned v zárodku, jde poměrně dobře odstranit a pacient má velikou šanci na život bez dalších komplikací.

Na rozdíl od hemoroidů se nádor většinou projevuje trochu jinak. Krev ve stolici může být jak tmavá, tak světlá, ale také nemusí být vůbec patrná. Pacient mívá problémy s vyprazdňováním, často trpí zácpou či průjmy a není výjimkou ani časté střídání těchto stavů. Často se opakují bolesti břicha, nadýmání, říhání nebo křeče. Pacient také může ztrácet na hmotnosti.
Za každou cenu k lékaři

Přesto, že jde o problém intimní, o kterém se špatně mluví, je třeba situaci nepodceňovat a svěřit se svému doktorovi, který navrhne vhodný postup léčby a pošle vás na podrobnější vyšetření, kterým je nejčastěji kolonoskopické vyšetření, což je endoskopické vyšetření tlustého střeva a konečníku. Provádí se pomocí ohebné sondy s miniaturní kamerou na konci, díky které mohou lékaři zkontrolovat celý povrch vašich střev.
Prevence je základ

Bohužel si náš národ drží prvenství v množství případů rektálních karcinomů, a proto se v poslední době zdravotnictví uchýlilo k větší opatrnosti a k preventivním prohlídkám zve pravidelně. Od 50 let má každý nárok na vyšetření stolice na skryté krvácení jednou za 2 roky. Od 55 let je hrazena screeningová kolonoskopie, která v případě normálního nálezu může být po 10 letech zopakována.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Zdraví
  Karcinom prsu je u nás nejčastějším zhoubným nádorem žen, každým rokem onemocní kolem

  Každý člověk je jiný v mnoha oblastech života, včetně toho sexuálního. To, co jednoho během

Sekce: Zdraví
   Víte, že více než sto milionů nervových buněk se nachází právě v břiše?

Sekce: Zdraví
 Správné stravování a pohyb snižují riziko rakoviny konečníku a tlustého střeva!

Sekce: Zdraví
 Záněty močových cest se častěji vyskytují u žen než u mužů. Asi 35% žen překoná během svého života alespoň
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  4 věci z porna, které nejsou tak běžné, jak by se mohlo zdát.  
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Frigidita je samozřejmě reálný problém, ale je těžké odhadnout, jestli je nechuť k sexu způsobena opravdu touto dysfunkcí, nebo
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
22.10.19 | Láska / Intimita
  Nic vás neuvolní tak, jako přicházející rozkoš, která doznívá a rezonuje celým tělem. Myslíte si, že orgasmus je jenom jeden?
Pane, pojďte se seznámit…
Pane, pojďte se seznámit…
22.10.19 | Láska
  Jak jsem slíbila, vyzkoušela jsem se seznámit přes seznamovací agenturu a přiznávám se, že jsem v rozpacích. Nevím, jak se s

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády