KRÁSA:

28.02.20 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec
21.02.20 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
Po zářivém hollywoodském úsměvu touží každý. Jak si ho ale pořídit bez
12.02.20 | Krása / Péče o tělo
Snažíte se jíst vyváženě, dopřáváte si pohyb, ale stejně vám do vysněné váhy
07.02.20 | Krása / Péče o vlasy
Jsou vaše vlasy až příliš suché? Dopřejte jim jarní ozdravnou kúru s hořčičným

Přestaňte lenošit na gauči.

17.01.20 | Sekce: Zdraví / Fitness |

Chcete si zachovat duševní zdraví, mít dokonale fungující paměť a ještě vynikat v rychlosti uvažování? K tomu vám nepomohou žádné prášky, ale pohyb. Jakákoli činnost, u níž se zpotíte, prý prospívá kognitivním funkcím. A to víc, než se dosud myslelo!

Že fyzická aktivita je dobrá jen pro rýsování křivek? Co vás nemá. To, že nejste lenoch a pravidelně docházíte do fitka či s větrem o závod brázdíte běžecké stezky, ocení i váš mozek, jenž doslova mládne před očima. Tedy alespoň takový názor mají specialisté, kteří se pořádně podívali do hlavy sportovním nadšencům i vyznavačům gaučingu.
Kdo neleží, tomu to prostě myslí

Američtí vědci působící na Kolumbijské univerzitě ve spolupráci se svými kolegy z Miamské univerzity učinili významný objev, jenž dává skutečný podnět k zamyšlení. Jejich unikátní studie, která trvala téměř 40 let, s definitivní platností potvrdila, že pohyb není jen „hubnoucím nástrojem“, ale i zaručeným prostředkem, jak si zachovat duševní zdraví. Co tomuto zjištění předcházelo?
Bádání, co přineslo hodně šťavnaté ovoce
Speciálně sestavený výzkumný tým dlouhá léta monitoroval několik stovek respondentů. Experti se soustředili hlavně na to, jaké mají účastníci pokusu cvičební návyky, frekvenci tréninků, motivaci a tak dále. Zkrátka a dobře, vše se točilo zejména kolem potu a endorfinů. Dobrovolníci také jednou za určitou dobu absolvovali lékařské testy zaměřené na jejich kognitivní funkce. Při porovnání získaných dat vědci došli k hodně překvapivým závěrům.

Lenošení jako zlo? Přesně tak

Ukázalo se totiž, že jedinci, kteří se poctivě věnovali středně intenzivnímu cvičení, jako je například běh nebo plavání, vykazovali razantně menší pokles mozkových funkcí. „Sporťáci“ se mohli pochlubit lepší pamětí, rychlejším uvažováním i nezlomnou koncentrací. To samé se ale rozhodně nedalo říct o adeptech, pro které byla fyzická aktivita zcela cizím pojmem. Jejich mozek byl zhruba o deset let starší, než by měl být – tedy s ohledem na věk dotyčných. Co z toho plyne?

„Hlava aktivních lidí je z dlouhodobého hlediska vždy v lepší kondici. Domníváme se, že je to proto, že pravidelný pohyb zvyšuje průtok krve do mozku, funguje jako zprostředkovatel důležitých živin a ještě pomáhá odstraňovat nashromážděné toxiny,“ vysvětluje Clinton Wright, jeden z autorů studie, který je za velkou louží uznávaným neurologem. Odborník také dodává, že sport obecně snižuje riziko cukrovky, hypertenze i nejrůznějších zánětů, což jsou faktory negativně ovlivňující zdraví mozku. Tak kdy do toho pořádně šlápnete vy?

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Psychiatři odmítají uznávat posedlost sexem jako formu závislosti. Ačkoli se o ní často píše,

Sekce: Zdraví
   Spánek je jedním z nejdůležitějších aspektů života. Jedná se o dobu, kdy se naše tělo samo léčí. Trpíte tím, že noc co noc nemůžete „zabrat“?

I muži mohou zažít mnohonásobný orgasmus. Fakt.

  Většina párů se miluje večer nebo v noci. Odborníci však poukazují na to, že bychom měli dát

  Každý člověk je jiný v mnoha oblastech života, včetně toho sexuálního. To, co jednoho během
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Co chtějí muži, aby ženy věděly o sexu? Těchto deset věcí!
Co chtějí muži, aby ženy věděly o sexu? Těchto deset věcí!
28.02.20 | Láska / Intimita / Rodinná
  Říká se, že muži jsou tak pohlceni svým libidem, že během sexuálních aktivit o sobě vůbec nevědí. Muži se však od žen vůbec
Pánové, tohle chce zažít opravdu každá
Pánové, tohle chce zažít opravdu každá
28.02.20 | Láska / Intimita
  Nemusíte chodit do jazykovky, abyste se stal mistrem jazykových dovedností. Ženy milují, když jim uděláte tyhle čtyři věci.
Muži pravděpodobně chtějí sex víc než jídlo
Muži pravděpodobně chtějí sex víc než jídlo
27.02.20 | Láska / Intimita / Rodinná
  Máte doma partnera, který při milování myslí na jídlo, nebo se jím v rámci milostným hrátek rád obklopuje? Vědci tvrdí, že to
Po náročném cvičení velikostí penisu neohromíte. Scvrkne se na minimum
Po náročném cvičení velikostí penisu neohromíte. Scvrkne se na minimum
27.02.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Muži se rádi poměřují ve sprchách posiloven a bazénů a jsou kvůli tomu těmi, komu na velikosti penisu záleží mnohem více než

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády