KRÁSA:

 Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy vyměňují
Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec

Mýtů o zdraví, které moderní vědci vyvrátili

07.12.18 | Sekce: Zdraví |

Pseudovědecké mýty se nedají jen tak snadno nahradit skutečnými fakty. Portál AdMe.ru však našel 7 běžných mylných představ, které jsme zvyklí brát jako vědecké fakty.

1. Lepek je špatný pro zdraví.

Vědci porovnali více než 650 bezlepkových výrobků s jejich tradičními protějšky a zjistili, že bezlepkové obsahují více kalorií, cukru, tuku a méně bílkovin. Existují lidé, kteří mají jíst bezlepkové potraviny, protože jsou alergičtí nebo mají celiakii a gluten může poškodit jejich tenké střevo (přibližně 1 ze 100 lidí na světě). U zdravých lidí může omezení množství celých zrn ve stravě zvýšit riziko srdečních onemocnění.

2. Aktivované uhlí pomůže s kocovinou

Příznaky kocoviny se vyskytují proto, že alkohol v játrech se mění na toxický acetaldehyd, po kterém vstoupí alkohol do krve. Aktivovaný uhlík váže toxiny v lidském těle kvůli adsorpci a přispívá k jejich rychlému odstranění střevy, ale je účinný až v první hodině po otravě. Vázat něco v žaludku ráno je nesmyslný krok.

Chcete-li zmírnit bolesti hlavy, můžete vypít nesteroidní protizánětlivé léky, jako je ibuprofen nebo naproxen (ne samotný paracetamol: neslučuje se s alkoholem) a pít hodně vody.

3. Existují produkty s negativní hodnotou kalorií

Celer, grapefruit, brokolice, rajčata a okurky jsou často nazývány produkty s negativním obsahem kalorií, ale neexistují žádné vědecké důkazy, které by tuto myšlenku podpořily. Navzdory skutečnosti, že jde o nízkokalorické potraviny (od 7 do 30 kcal na 100 g), aby je tělo mohlo trávit, potřebuje ještě méně energie. To je způsobeno tím, že obsahují spoustu vody a vláken, takže na jejich zpracování potřebuje tělo málo energie.

4. Nepijte při jídle

Voda konzumovaná během jídla pomáhá vypláchnout částice snězené večeře do jícnu a poté do žaludku, rozbíjí velké kusy jídla a také usnadňuje přístup kyselin a enzymů k částicím potravy. Zředí enzymy žaludečních šťáv, ale to nezasahuje do práce žaludku. Samotný žaludek může regulovat složení žaludeční šťávy a sklenice vody vypitá při jídle tomuto procesu pouze pomáhá.

5. Barové mýdlo přenáší bakterie

Mýdlo nepřenáší infekce. Dokonce i když si člověk s virem Ebola umyje ruce, kus mýdla zůstane bezpečný. Vědci provedli experiment. Speciálně infikovali ruce bakteriemi, umyli si ruce a stejný kousek mýdla dali dalšímu účastníkovi experimentu. Ve výsledku nenašli žádné bakterie na rukou tohoto účastníka.

6. Antiperspiranty jsou nebezpečné

Antiperspiranty působí díky tomu, že hliníkové soli ucpávají póry, ze kterých vychází pot. V 60. letech se věřilo, že hliník způsobuje Alzheimerovu chorobu. Mezinárodní asociace Alzheimerovy choroby uvádí, že studie nepotvrdily předpoklad, že hliník hraje roli při příchodu Alzheimerovy nemoci, což znamená, že nemá smysl nepoužívat antiperspiranty.

Také lidé jednu dobu věřili, že antiperspiranty způsobují onemocnění ledvin. Tento mýtus byl vyvrácen vědci z Národního fondu ledvin. Vysvětlují, že není možné absorbovat dostatek hliníku přes kůži tak, aby to poškodilo ledviny.

Hliník a parabeny v antiperspirantech spojovali také s rakovinou prsu. Tento mýtus byl vyvrácen odborníky z amerického Národního institutu onkologie a Národní onkologické společnosti.

7. Každý den musíte udělat 10 tisíc kroků.

10 tisíc kroků je absolutně svobodná cifra, která byla vynalezena v Japonsku, aby modernizovali krokoměr v polovině 60. let. Pro osoby s chronickými nemocemi, starší osoby, osoby s diabetem a osoby, které jsou zvyklé na sedavý životní styl, může mít prudké zvýšení aktivity negativní účinky. Některé studie ukazují, že stačí ujít alespoň 5-8 tisíc kroků za den k udržení dobrého zdraví. Vědci, kteří se pokusili vypočítat přesně požadovaný počet kroků, tvrdí, že je třeba usilovat o číslo 7,5 tisíc kroků denně.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Zdraví / Fitness
Vrcholový sport rozhodně není zárukou pevného zdraví do vysokého věku. Ale rekreační sport rozhodně

Sekce: Zdraví
Mezinárodní tým vědců zjistil snížení rizika smrti na kardiovaskulární onemocnění u

Sekce: Zdraví / Fitness
Chcete si zachovat duševní zdraví, mít dokonale fungující paměť a ještě vynikat v rychlosti uvažování? K tomu vám nepomohou žádné prášky, ale pohyb.

Sekce: Zdraví
  Snad každý z nás má nějaký zlozvyk, kterým nevědomky škodí svému tělu a mnohdy tím rozčiluje i své okolí. Některé z nich mohou být neškodné, jiné

Sekce: Zdraví
  Karcinom prsu je u nás nejčastějším zhoubným nádorem žen, každým rokem onemocní kolem
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  4 věci z porna, které nejsou tak běžné, jak by se mohlo zdát.  
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Frigidita je samozřejmě reálný problém, ale je těžké odhadnout, jestli je nechuť k sexu způsobena opravdu touto dysfunkcí, nebo
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
22.10.19 | Láska / Intimita
  Nic vás neuvolní tak, jako přicházející rozkoš, která doznívá a rezonuje celým tělem. Myslíte si, že orgasmus je jenom jeden?
Pane, pojďte se seznámit…
Pane, pojďte se seznámit…
22.10.19 | Láska
  Jak jsem slíbila, vyzkoušela jsem se seznámit přes seznamovací agenturu a přiznávám se, že jsem v rozpacích. Nevím, jak se s

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády