KRÁSA:

25.03.20 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
18.03.20 | Krása
Všichni ho vychvalují až do nebe. Na internetu snad nenajdeš jedinou negativní
13.03.20 | Krása / Péče o vlasy
Patříte mezi ty, kteří si berou léky a antibiotika až ve chvíli, kdy už není
Nebaví vás neustále chodit ke kadeřnicím nebo jen občas zatoužíte po rychlé
   Vrásky, unavená pokožka, tmavé pytle pod očima. Tohle mladistvé vizáži

Nejčastější chyby při cvičení, kvůli kterým nehubnete

20.03.20 | Sekce: Zdraví / Fitness |

Na své postavě tvrdě dřete, ale výsledky nikde? V tom případě si dejte pozor na nejčastější chyby, kvůli kterým nejdou kila dolu.

Většinou nestíháte, a tak namísto kurzu nebo osobního trenéra si zacvičíte doma v obýváku? To je určitě pozitivní, jen se vyvarujte některých chyb, kterými zbytečně oddalujete vysněný výsledek. Cvičení doma má nepřeberně výhod – šetříte čas, peníze a navíc vy sama rozhodujete kdy "lekce“ začne a kdy skončí. Jedinou velkou nevýhodou je absence odborníka, proto než se vrhnete na váš domácí rotoped, nebo než popadnete činky, čtěte!
Pro efektivní cvičení a hubnutí se vyhněte chyb začátečníků. Budete tak lépe spalovat, rychleji posílíte i zhubnete.

Špatná technika
Nepodceňujte techniku! Jen díky správnému provádění cviku posilujete ty svaly, které jste měla v úmyslu. To, že se zadýcháte, nebo zpotíte, ještě neznamená, že cvičíte správně. V čem nejčastěji chybujeme? Třeba v obyčejném běhu, či rychlé chůzi. Pokud nezapojujete paže a v posilovně se například držíte madel, efekt snižujete až o 90 procent!

Cvičíte na břicho, ale svaly nejsou vůbec vidět?

Krásně vymakané bříško bychom si přáli všichni, ale ani sto sedů lehů denně vám ho nezaručí. Břišní svaly potřebují kromě posilovacích cvičení trénovat i vytrvalost. Jen se začnou tvarovat a pomalu rýsovat na povrchu. Vedle kardiak zařaďte i pomalé tahové cvičení, jako je jóga či pilates.
Efekt zvýšíte díky vyvažování rovnováhy. Cvičením na míči posilujete vedle svalů povrchových i svaly hloubkové, takže jsou výsledky rychleji a markantněji vidět.

Břicho je oblast, která se těžko hubne jen cvičením. Možná jste si toho všimli i u různých profesionálních sportovkyň, které se pyšní vypracovanýma rukama, nohama, i zádama, ale na bříšku jim přesto jeden dva faldíky vykukují. Je to proto, že "do břicha“ se ženám ukládají první tuky. Chcete-li zhubnout tuto partii, neobejde se to bez nějaké formy diety.

Nekonečnými sedy lehy ztrácíte čas. Ačkoliv si vypěstujete slušné svaly, při těchto cvicích toho moc nespálíte, tudíž i ten nejnamakanější břišní pekáč schová vrstva tuku.

Tip: Omezte sacharidy! To znamená nejen cukry, ale i produkty z bílé mouky. Zhubnete špíčky na břiše, a když do toho budete pravidelně posilovat tuto partii, začne se pomalu, ale jistě rýsovat.
Pauzy mezi cvičením – špatně!

Izolované cviky samy o sobě mají opravdu nízkou efektivitu. Pokud to s posilováním myslíte vážně, měla byste si vymezit alespoň čtyřicet minut a cvičit v kuse! Pár minut, či dvacet zdvihů činky, nebo několik rychlých cviků nebude mít valné výsledky. Tělo se nestačí zahřát, takže o spalování tuku nemůže být řeč a navíc cviky zaměřené jen na jeden sval nedokážou dostatečně stimulovat svalová vlákna. Tím pádem se nevytváří nová.
Tip: Vždy dejte přednost komplexnějším cvikům, u nichž zapojujete co nejvíce svalů. Jakmile začnete cvičit, nenechte se ničím vyvézt z tempa. Neberte telefony, ani si zbytečně nedělejte pauzy na pití.

Čím déle, tím lépe – neplatí!
Bohužel tato úměra neplatí. Divíte se, že přes několik hodin týdně strávených v kurzu aerobiku nepřináší své ovoce? U cvičení neexistuje přímá úměrnost delšího cvičení a rychlejších výsledků. Při takové přístupu na vás čeká spíš únava a deprivace.
Tip: Zaměřte se na kvalitu! Začněte u volby cviků, či případně kurzu, nebo osobního trenéra a v neposlední řadě se soustřeďte na kvalitu vašeho provedení! Úplně jiné plody přinese soustředěné a do detailu provedené posilování než bezmyšlenkovité švihání, nebo poskakování.

Domácí posilovnu nutně k hubnutí nepotřebujete!
Mnoho žen je přesvědčeno, že po zakoupení "malého zázraku“ v podobě posilovacího stroje vám vyčaruje perfektní figuru. Omyl! Stroje, ještě navíc často umístněné před televizí, vám nepomůžou o nic víc zhubnout než klasické posilovací cviky, které znáte ze školy. U cvičení si nepouštějte televizi ani rádio, všechny neplánované ruchy odvádí vaši pozornost a vy pak místo jízdy na rotopedu sedíte!
Tip: Nečekejte na nablýskané posilovací stroje z teleshoppingu, poradíte si lépe bez něj. Vždy jsou pro tělo a jeho kondici lepší přirozené cviky a přirozená zátěž, kterou vytvoří překonání vaší vlastní váhy.

Stále jedna a ta samá sestava – špatně!
Pokud cvičíte stále stejnou sestavu, děláte velkou chybu! Samozřejmě je to pohodlné a každý naučený pohyb je snaží ve chvíli, kdy ho cvičíte po několikáté. Ovšem výsledky mohou stagnovat. Máte-li takový pocit, přišel čas na změnu!

Tip: Jakmile vám cviky půjdou bez větší námahy, měla byste něco změnit. Výsledky stereotypního cvičení vás nijak neohromí. Proto na sebe klaďte větší nároky a cviky střídejte. Rozložíte zátěž do všech možných svalů. Pozitivně se to projeví na vašich křivkách!

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Většina lidí, kteří začnou posilovat, se nejdříve zaměří na břicho. Jenže nestačí jen vědět, jaké svaly posilovat a jaké cviky provádět. Je důležité

Sekce: Láska / Intimita
Pravidelně chodíme do posilovny, běháme nebo navštěvujeme lekce zumby. I tak ovšem podceňujeme posilování

Sekce: Zdraví / Fitness
 Ach jo, to břicho. Tak snadno roste a tak těžko se cvičí. Totiž, aby bylo cvičení na břicho efektivní, je

Sekce: Zdraví / Fitness
 Bohužel se to stává. Cvičíte a stravujete se správně, a přesto nejsou výsledky patrné. Čím to

Sekce: Zdraví
 Stále se perete s několika kilogramy, které se vás ne a ne pustit? Začněte hubnout zdravě...
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Tyhle drobnosti z vaší ložnice vyženou rutinu
Tyhle drobnosti z vaší ložnice vyženou rutinu
03.04.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Prosinec je poměrně náročný na různá setkání, přípravy, shánění dárků a s nimi spojený stres. Že na milování v tomto hektickém
Sex dělá lidi chytřejší
Sex dělá lidi chytřejší
03.04.20 | Láska / Intimita
V průběhu vědeckých experimentů se američtí medici dozvěděli, že vzrušený stav a zvýšená pohlavní touha se příznivě odráží na
Proč končí stále více vztahů rozchodem? Očekáváme od nich příliš mnoho
Proč končí stále více vztahů rozchodem? Očekáváme od nich příliš mnoho
02.04.20 | Láska / Rodinná
Najít partnera vhodného pro život není jednoduché. Pokud už se zadaří, není ani tehdy jistota, že případné manželství vydrží
Sex jako lék na všechno. 5 nemocí, se kterými se dokáže vypořádat
Sex jako lék na všechno. 5 nemocí, se kterými se dokáže vypořádat
01.04.20 | Láska / Intimita
Nepříjemné ledvinové kameny, chřipka, bradavice nebo bolehlav? Ač je to k nevíře, i tohle jde snadno a rychle „vykurýrovat“

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády