KRÁSA:

Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec
10.10.19 | Krása
Nejsem sama, kdo čas od času přemýšlí, kolik že je mu vlastně let.

Poprvé v posilovně.

13.02.19 | Sekce: Zdraví / Fitness |

Také si s příchodem nového roku pohráváte s myšlenkou, že byste do svého života zařadili více pohybu? Počasí venku zrovna nenahrává outdoorovým sportům, a tak bude nejlepší, když zamíříte do posilovny. Jenže co když jste v tomto prostředí úplným začátečníkem? Nebojte, poradíme vám, jak na to.

Vyhýbáte se velkým obloukem posilovně, protože nevíte, jak používat jednotlivé přístroje a náčiní? Nebo se zkrátka necítíte v prostředí fitness příjemně? Vyzbrojte se našimi tipy a vstupte směle do prostředí posilovny.
Nepodceňte protažení

Začněte tím nejdůležitějším. Strečinkem! Když vstoupíte do posilovny, porozhlédněte se nejprve po vhodném místě a zahajte cvičení několika jednoduchými protahovacími cviky.
Protažení krční páteře

Posaďte se do tureckého sedu nebo do sedu na patách, narovnejte záda a pomalu otáčejte hlavou ze strany na stranu. Poté přikládejte hlavu střídavě k pravému a levému rameni. Ramena ale nezvedejte k hlavě.
Protažení horní části zad

Uvolněte svaly v horní části zad rozpažením rukou do stran a jejich následným překřížením před tělem na opačnou stranu. Tento pohyb několikrát zopakujte.
Protažení lýtek

Postavte se a zanožte jednu nohu tak, aby zadní pata nevyčnívala do strany. Pomalu ohýbejte přední nohu a zadní patu zatlačte do podlahy. Následně nohy vyměňte a cvik opakujte.
Protažení stehen
Na udržení rovnováhy můžete použít i oporu. Ve stoji si přitáhněte patu k hýždím a uchopte kotník do jedné ruky. Jemně přitahujte patu, dokud neucítíte pnutí v oblasti stehna. Opakujte i na druhou nohu.

Zahřejte svaly

„Během strečinku jste se již trochu seznámili s prostředím posilovny. Nyní je čas přejít do kardio zóny a strávit alespoň 10 minut zahřívacím cvičením,“ navrhuje fitness expertka Samantha Clayton.

V kardio zóně se běžně setkáte s běžeckými pásy, rotopedy, crossovými trenažéry nebo orbitreky. Pokud byste uvítali pomoc s obsluhou zařízení, fitness trenéři v posilovně vám určitě rádi pomohou.
Posilování s činkami

Po zahřívacím kole se přesuňte k závaží. Vezměte si sadu činek, které odpovídají vaší kondici, a začněte s posilováním horní části těla. Nejprve raději zvolte nižší váhu činek a vyzkoušejte například tyto cviky vhodné pro začátečníky.

zdvih činky zpoza hlavy směrem vpřed – 15 opakování
bicepsové zdvihy (ruce podél těla a přítah činek k ramenům) – 5 opakování
mrtvý tah (rozkročený stoj, ruce s činkami podél těla, dřep s rovnými zády a spouštění činek k podlaze, opětovné napřímení těla) – 15 opakování

Každý cvik proveďte celkem 30krát. Nezapomeňte si v průběhu cvičení udělat krátkou pauzu a uvolnit svaly.
Intervalový trénink

Dalších 20 minut věnujte poctivému intervalovému tréninku. Ten spočívá ve střídání intenzivního zatížení cvičením a krátkým odpočinkem.

„Doporučuji se seznámit s vhodným cvičením a správným prováděním jednotlivých cviků nejprve na skupinových lekcích Tabata, bodyformingu nebo TRX. Případně i návodná videa na YouTube vám pomůžou s prvními cviky, které je vhodné zařadit do intervalového cvičení,“ radí Samantha.

Pro začátečníky je vhodné střídat 30 sekundové intervaly intenzivního cvičení s vydýcháním a aktivním odpočinkem, jako je například pomalá chůze.

 


Na řadě jsou posilovací stroje

V posilovně jste již měli čas se pomalu rozkoukat a jistě si všímáte, jak ostatní návštěvníci posilovny používají jednotlivé stroje. Odhoďte svůj ostych a získejte tak jednoduše návod „jak na to“.

Jedním z vhodných strojů pro nováčky je posilovací stroj na dřepy. Na úvod si dejte tři sady dřepů, každou po 10 opakováních při nastavení nízké hmotnosti. Vyzkoušejte i další stroje jako hrudní lis, stroj na posilování nohou nebo stroj na zakopávání.
Závěrečný strečink

Máte odcvičeno a nyní nadešel čas věnovat se důkladnému protažení jednotlivých svalových skupin, které dostaly zabrat. V každém protahovacím cviku vydržte alespoň 20 sekund. Hledejte inspiraci i u ostatních návštěvníků posilovny a vytvořte si vlastní sestavu protahovacích cviků, které vám pomohou uvolnit tělo.
Další tipy pro úspěch

Vyzkoušejte nejprve skupinové cvičení, než se vydáte do posilovny. Dozvíte se tak něco o vlastním těle a naučíte se správnou techniku pohybů, které můžete později využít během vlastního individuálního cvičení. Připravte se na to, že najít ideální skupinu vás může stát několik pokusů a omylů. Ty se ale vyplatí.
Pokud uvažujete nad individuálnějším přístupem, domluvte si v posilovně několik hodin s osobním trenérem. Ten vás seznámí s prostředím a ukáže vám vhodné cviky spolu se správnou technikou provedení.
Další možností je pak nastudovat si cviky z dostupných obrázkových návodů a videí. Klidně si vezměte telefon s sebou do posilovny a před cvičením se na ně podívejte znovu, abyste si je připomněli.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Krása
 Na oči klademe čím dál větší nároky než dříve. Vystavujeme je celodennímu působení

Sekce: Zdraví / Fitness
   Jedná se o populární a hojně využívanou alternativu k běžným odporovým cvičením, kdy využitím vlastností vody dokážeme komplexně procvičit celé

Sekce: DĚTI / Těhotná
 Během těhotenství každá nastávající maminka přibere na váze. Optimální přírůstek

Sekce: Zdraví / Fitness
 Krátké představení cviků Pěti Tibeťanů berte jako orientační, na toto téma se dají napsat stohy knih.

 FITMAMI je fitness trénink pro všechny aktivní maminky, které se chtějí udržet v kondici a přitom
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

12 věcí, které spolu dělají šťastné páry.
12 věcí, které spolu dělají šťastné páry.
19.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Láska má mnoho podob, ale existují situace, podle kterých zaručeně poznáte, že vedle sebe máte toho správného člověka.  
Jak poznáte, že už nejde jen o nezávazný sex?
Jak poznáte, že už nejde jen o nezávazný sex?
19.10.19 | Láska / Intimita
Jak poznáte, že nezávazné blbnutí možná přerůstá ve velkou lásku?  
10 důvodů, proč byste měla chodit se samotářem.
10 důvodů, proč byste měla chodit se samotářem.
19.10.19 | Láska / Intimita
Neradi chodí do společnosti a opouštějí teplo svého domova. A jsou v mnoha věcech lepší než ostatní muži.  
14 strašlivých věcí, které muži nechtějí, aby se při sexu opakovaly!

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády