KRÁSA:

24.01.20 | Krása
   Krásná vůně je znakem opravdové dámy. Jak to ale udělat, aby nám elegantní
Znáte to – ráno se normálně obléknete a nalíčíte do práce a najednou uprostřed
22.01.20 | Krása / Péče o tělo
  Není žádným tajemstvím, že cvičit bychom prostě měli. Ale nezapomínejte, že
19.01.20 | Krása / Péče o vlasy
  Potřebujete dát svou hřívu trochu dohromady, než na její kondici začne útočit
17.01.20 | Krása
  Na molu, v časopisech či v reklamních kampaních jasně vede extrémní štíhlost.

Hledáte přírodní a legální životabudič? Zkuste ašvagandhu!

16.01.20 | Sekce: Zdraví / Zdravé stravování |

Víte, co indičtí top manažeři užívají místo valia? Ašvagandhu neboli indický ženšen! Na tomhle zázraku začíná pomalu ale jistě ujíždět celý svět. Povíme vám, proč je tak unikátní!

Pokud berete denně hrst vitamínů ve slepé víře, že vás tělo odmění železnou imunitou a vitalitou a spoustou energie, máme něco lepšího! Skutečně přírodní a hlavně legální životabudič, který je bezpečně používán už tisíce let.

Už před 4000 lety znala ašvagandhu indická medicína a těží z jejích unikátních vlastností dodnes. Ašvagandha je známá i pod názvy indický ženšen nebo zimní třešeň, ale s třešněmi má pramálo společného. Ve skutečnosti je tato populární rostlina vzdálená sestřenice s rajčaty nebo s bramborami. Využívá se hlavně její kořen, který má hořkou chuť a obvykle se mele na prášek.

Ve staré Mezopotámii byla ašvagandha známá jako narkotikum, ale ve starých indických spisech je oslavována jako zázračný životodárný prostředek a tonikum. Tradičně byla ašvagandha ceněna jako afrodisiakum a součást nápojů lásky.

Indický ženšen neboli ašvagandha se k západním uživatelům nejčastěji dostává v podobě prášku nebo kapslí, které jednoduše spolknete. Vyvarovat užívání by se rozhodně měly nastávající nebo kojící maminky a stejně jako u všech doplňků je dobré prodiskutovat užívání ašvagandhy s lékařem. Pakliže dostanete od doktora zelenou, čeká vás spousta výhod.
Hodí vás do pohody

Vědecká studie z roku 2012 zjistila, že lidé, kteří užívali doplňky z ašvagandhy, měli sníženou hladinu kortizolu (tzv. stresového hormonu) a zažívali výrazně menší stres. A další studie z Indian Journal of Psychiatry ukázala, že 88 procent dobrovolníků užívajících preparát přestalo bojovat s úzkostmi.
Zabíjí rakovinové buňky

Ašvagandha se zdá být také slibným bojovníkem proti rakovině! Podle studie z roku 2010 dokážou látky v rostlině zabíjet určité druhy rakovinových buněk. Některé výzkumy naznačují, že doplňky s ašvagandhou mohou pomoci bojovat proti rakovině spolu s dalšími léčebnými postupy, jako je chemoterapie a ozařování. Bylo také prokázáno, že ašvagandha posiluje imunitní systém pacientů podstupujících chemoterapii.
Přivolá
orgasmus

Dámy, pokud máte problém s dosažením orgasmu, i tady se blýská na lepší časy. Další výzkum indického všeléku prokázal, že ženy, které užívaly koncentrované perorální dávky ašvagandhy, si začaly užívat více orgasmů a celkově se jim zlepšila kvalita milostného života.
A co ještě umí?

Tak například zvyšuje produkci melaninu ve vlasech, a zamezí tak předčasnému šedivění. Také pomáhá udržovat mládí a vitalitu. Kořenový extrakt z ašvagandhy je plný silných antioxidantů, jako jsou polyfenoly, které mohou snížit volné radikály v těle a zpomalují známky stárnutí. A vzhledem k tomu, že má ašvagandha i vysoký obsah steroidu hasanidu, může pomoci zmírnit bolesti kloubů a otoky spojené s artritidou.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Hodně vědců si pohrává s teorií, že šedé vlasy, kterých se lidé tak obávají, se mohou objevit dřív, než se očekává. Zvlášť, když je život plný

Svěží, hydratovanou a rozjasněnou pleť by si přála každá žena. Na trhu sice existuje spousta produktů, které

Sekce: Láska / Intimita
Ať už se jedná o kteroukoli dobu v historii lidstva nebo o libovolnou kulturu či rasu, lidé vždy hledali prostředky, které

Sekce: Zdraví
 Antioxidační a protizánětlivé účinky vitaminu C jsou všeobecně známé. Podle

Když se mluví o stárnutí buněk, často slyšíme výrazy jako „volné radikály“ nebo „antioxidanty“. Ty první se považují za „vetřelce“ napadající
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Sex a intimita
Sex a intimita
24.01.20 | Láska / Intimita
Sex je jedna z nejpřirozenějších oblastí lidského života. Milujeme se, abychom se množili, nebo jen pro potěšení a z lásky.
Potraviny, které povzbudí unavené libido. Tyhle má doma každý
Potraviny, které povzbudí unavené libido. Tyhle má doma každý
24.01.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Domácí erotika už jaksi není, co bývala? Nemusíte tomu smířeně přihlížet s tím, že po letech manželství už to vážně lepší nebude.
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
23.01.20 | Láska / Intimita / Rodinná
  Nic vás neuvolní tak, jako přicházející rozkoš, která doznívá a rezonuje celým tělem. Myslíte si, že orgasmus je jenom jeden?
Co byste měli v posteli konečně vyzkoušet?
Co byste měli v posteli konečně vyzkoušet?
23.01.20 | Láska / Intimita
Hledáte způsoby, jak si okořenit váš sexuální život? Tady pro vás máme dokonalý návod!  

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády