KRÁSA:

25.03.20 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
18.03.20 | Krása
Všichni ho vychvalují až do nebe. Na internetu snad nenajdeš jedinou negativní
13.03.20 | Krása / Péče o vlasy
Patříte mezi ty, kteří si berou léky a antibiotika až ve chvíli, kdy už není
Nebaví vás neustále chodit ke kadeřnicím nebo jen občas zatoužíte po rychlé
   Vrásky, unavená pokožka, tmavé pytle pod očima. Tohle mladistvé vizáži

11 nevinných hygienických zvyků, které mohou poškodit zdraví

16.03.20 | Sekce: Zdraví |

 

Hygiena je nejdůležitějším aspektem života civilizovaného člověka. Často bez přemýšlení po sprše pověsíme žínku na háček a postříkáme se dezodorantem. A v tu chvíli v podstatě nevinná činnost poškozuje naše zdraví, píše portál AdMe.

 • Příliš časté používání aromatických šumivých kuliček (bombiček) do koupele

Jednou z nejtoxičtějších složek bombičky je aromatická přísada. Až 95 % těchto přísad je vyrobeno z nafty a některé z nich ovlivňují hladiny hormonů. Zejména je třeba dávat pozor na acetaldehyd, který je považován za nebezpečný karcinogen a může nepříznivě ovlivnit dýchací a nervový systém a dokonce i ledviny.

 • Aplikovat parfém na spodní prádlo

Nejčastěji je podráždění kůže na intimních místech příznakem kontaktní dermatitidy. Ta může mít různé příčiny. Zpravidla se jedná o prací prášek nebo syntetický materiál. K rizikovým faktorům patří i používání parfémů. Lékaři kategoricky nedoporučují kropit spodní prádlo parfémy.

 • Příliš často používat hydratační krémy nebo masky

Jednoduchý způsob, jak zjistit, jak moc používáte hydratační krém, je sledovat, jak dlouho vám tuba vydrží. Pokud několik měsíců, je vše v pořádku. Ale pokud jen pár týdnů, stojí za to snížit používání těchto prostředků.

Existují i nepřímé znaky příliš hydratované kůže – ucpané póry, mastný lesk a výskyt akné (pokud dříve nic podobného nebylo). Jestliže používáte krém příliš často, přirozené mechanismy hydratace se časem ztrácejí.

Odborníci doporučují používat krém jednou ráno a jednou večer, pokud je kůže suchá. Jinak stačí jednou denně.

 • Čistit si zuby ihned po jídle

Je to paradox, ale není dobré si čistit zuby ihned po jídle. Zvláště pokud byly ve vašem jídelníčku kyselé potraviny nebo šťáva. Jde o to, že kyselina vzájemně reaguje se zubní pastou a společně značně poškozují zubní sklovinu. Proto je lépe počkat hodinu až dvě a teprve pak si čistit zuby kartáčkem a pastou, ale v použití dentální nitě vám nic nebrání.  

 • Používat antibakteriální mýdlo

Mýdlo může obsahovat triclosan, který je schopen změnit hladinu testosteronu a hormonů štítné žlázy. Ve velkém množství tato látka vyvolává nekontrolovatelný růst buněk včetně rakovinových.

Triclosan se nachází téměř v 75 % antibakteriálních mýdel a také v čistících prostředcích a některých zubních pastách. Preparát je oficiálně zakázán v Kanadě a v USA, protože výrobci nebyli schopni dokázat jeho bezpečnost.

 • Používat peeling

Předpokládá se, že používání peelingu nadělá více škody než užitku. Odstraněním horní vrstvy odumřelé kůže zničíme přirozenou ochrannou bariéru mezi epitelem a vnějším prostředím. Pomáhá to odstraňovat mastný lesk, ale paradoxem je, že pokud neexistuje ochranná vrstva, kůže začne aktivně produkovat tuk, který ji nakonec ještě více mastí.

 • Uchovávat žínky na vlhkém místě

Vlhká žínka je semeništěm bakterií v domě. Kromě toho, pokud ji budeme nechávat v koupelně, může se na ní usadit plíseň. Používání takové houbičky může způsobit podráždění a akné.

Ideálním způsobem, jak předejít takovým následkům, je uchovávání žínky na suchém větraném místě nebo používat kartáčky, které vysychají mnohem rychleji. Můžeme ji také prát v pračce – dermatologové to doporučují dělat jednou za 3-4 dny.

 • Dávat přednost dezodorantům ve spreji

Hlavní nebezpečí sprejů spočívá v tom, že je vdechujeme. V důsledku toho může dojít k nevolnosti, záchvatům dušnosti, vzniku alergie či astmatu.

Nehledě na to, že je na mnohých sprejích napsáno, že je nelze používat v uzavřených místnostech, stejně nevycházíme do volného prostoru. Je lépe použít obyčejný roll-on, pokud nemáme možnost použít sprej tak, jak je doporučeno.

 • Stále používat denní vložky

Lékaři doporučují především vybírat vložky bez aromatizátorů, které nedráždí citlivou kůži. Je také zjištěno, že každodenní používání vložek značně zvyšuje riziko vzniku candidózy (kvasinkové infekce). Pokud je vzhledem k okolnostem nutné nosit denní vložky, je třeba je častěji měnit během dne a na noc sundavat.

 • Výplachy

Ačkoliv móda výplachů je již za námi, mnohé ženy si i nadále „předepisují“ tuto proceduru s použitím různých léčivých bylin. V USA to dělá každá pátá žena. Problém spočívá v tom, že léčivý roztok narušuje přirozené vnitřní prostředí, které normálně chrání před infekcemi.

 • Vytrhávat si chloupky v nose

Funkcí chloupků je filtrovat vzduch a nedovolit pevným částicím, aby se dostaly do organismu. Vytrhávání chloupků může vést ke dvěma nepříjemným následkům:

 1. Pokud jste vytrhli chloupek, na jeho místě vznikne malá ranka, do níž se mohou dostat bakterie, a ranka se zanítí.
 2. Filtrace vzduchu už nebude tak důkladná a dovnitř se začnou dostávat cizí prvky.

Ideálním řešením kosmetického problému s vyčnívajícími chloupky je použití zastřihovače nebo alespoň nůžek na nehty.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Zdraví
Věříme více těmto nebo jiným kosmetickým přípravkům, pokud na nich vidíme známku Schváleno

Sekce: Zdraví
Správná ústní hygiena zahrnuje nejen důkladné vyčištění zubů, ale i mezizubních prostor.

Sekce: Zdraví
Kolem zubů a zubní hygieny panuje spousta mýtů. Chvíli vám tvrdí, že musíte používat tvrdý kartáček, jinde se zase dočtete, že nejlepší je ten měkký.

 Krásné a zdravé zuby reprezentují a dodávají pocit sebevědomí, jsou znakem zdraví a

 Váš úsměv je vaší vizitkou, tak si ho určitě chcete udržet zářivý. Takže si pravidelně

 Nic se nevyrovná tomu, když přejedete rukou po své kůži a ta je hladká bez nepříjemných chloupků.
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Tyhle drobnosti z vaší ložnice vyženou rutinu
Tyhle drobnosti z vaší ložnice vyženou rutinu
03.04.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Prosinec je poměrně náročný na různá setkání, přípravy, shánění dárků a s nimi spojený stres. Že na milování v tomto hektickém
Sex dělá lidi chytřejší
Sex dělá lidi chytřejší
03.04.20 | Láska / Intimita
V průběhu vědeckých experimentů se američtí medici dozvěděli, že vzrušený stav a zvýšená pohlavní touha se příznivě odráží na
Proč končí stále více vztahů rozchodem? Očekáváme od nich příliš mnoho
Proč končí stále více vztahů rozchodem? Očekáváme od nich příliš mnoho
02.04.20 | Láska / Rodinná
Najít partnera vhodného pro život není jednoduché. Pokud už se zadaří, není ani tehdy jistota, že případné manželství vydrží
Sex jako lék na všechno. 5 nemocí, se kterými se dokáže vypořádat
Sex jako lék na všechno. 5 nemocí, se kterými se dokáže vypořádat
01.04.20 | Láska / Intimita
Nepříjemné ledvinové kameny, chřipka, bradavice nebo bolehlav? Ač je to k nevíře, i tohle jde snadno a rychle „vykurýrovat“

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády