KRÁSA:

12.02.20 | Krása / Péče o tělo
Snažíte se jíst vyváženě, dopřáváte si pohyb, ale stejně vám do vysněné váhy
07.02.20 | Krása / Péče o vlasy
Jsou vaše vlasy až příliš suché? Dopřejte jim jarní ozdravnou kúru s hořčičným
06.02.20 | Krása
   Věk, kterého se člověk může dožít, dnes vědci kladou do rozmezí 110 až 120
Také se po těžkém dni těšíte, až se naložíte do vany a dopřejete si relaxaci?
30.01.20 | Krása / Péče o vlasy
  Někdy to zkrátka jinak nejde. Taky chodíte spát s mokrými vlasy? Pak si

Jak se chránit před chřipkou?

11.01.17 | Sekce: Zdraví |

Jak se chránit před chřipkou?

 Lze se vůbec útoku chřipky bránit nějak preventivně? V podstatě ano, ale není to ochrana stoprocentní, pouze snížíme riziko, že se nakazíme.

Jak se tedy chřipce co nejvíce postavit na odpor?


Otužováním
Prvním a nejdůležitějším a také nejúčinnějším prostředkem, kterak si posílit imunitu, je otužování. Na něj je ovšem v tuto chvíli už trochu pozdě a rozhodně se o to nepokoušejte ve chvíli, kdy si připadáte byť jen lehce nachlazeni. Otužování posiluje celkovou odolnost organismu a brání i proti lehčím nemocem jako je třeba obyčejné nachlazení. Základem je pravidelná celoroční fyzická aktivita kombinovaná například s každodenním krátkým sprchováním studenou vodou nebo pravidelným pobytem v sauně.


Vitamíny
Říkávalo se, že vysoké dávky vitamínu C dokáží zabránit útoku chřipkového viru. Není to ale pravda, tato pravidla se dnes již považují za přežitek. Přesto je dostatek vitamínu C nezbytným, ovšem nemusíte se předávkovat. Kvalitní a vyvážená strava je také důležitá a dodá i jiné vitamíny a minerály, které opět, tělo posílí. Významným zdrojem vitamínů je Grapefruit, a jak z něho nejlépe vytěžit vitamíny, se dozvíte v článku Grapefruit - co o něm nevíte.


Očkování
Očkování vakcínou proti má mnoho odpůrců a také příznivců. Pravdou však je, že každý rok se očkuje vakcínou, která je vytvořena na základě dosud známých chřipkových virů a předpokladů, jaký vir by asi tak mohl letos zaútočit. Protože chřipkový vir je velmi variabilní, tak každý rok útočí trošku jiný kmen a očkování nikdy nezabrání útoku právě tohoto viru, protože o něm ještě nikdo nic neví.


Ovšem imunita očkováním získaná, zabrání komplikacím u chřipkové nákazy a zmírní i závažnost onemocnění. Hodí se tedy nejlépe pro osoby nejvíce ohrožené, staré či chronicky nemocné. Tady by však měl váš zdravotní stav nejlépe posoudit lékař. Odpůrci naopak tvrdí, že případné očkování je kvůli jeho proměnlivé účinnosti zbytečným zatížením imunitního systému právě v době, kdy by měl být nejvíce silný a aktivní.


Protichřipkové léky
Antivirotika jsou léky, které ničí viry, speciálně pak viry chřipky. Nejčastěji se užívají k akutní léčbě chřipky v případě, že hrozí komplikace a lék se musí podat do 48 hodin od prvních příznaků, jinak ztrácí účinnost. Jeho úkolem je zničit viry v těle, a tak napomoci uzdravení organismu. V určitých případech lze tyto léky v nižších dávkách používat jako prevenci proti útoku chřipky. Ale o tom musí rozhodnout odborník a tato léčba není hrazena zdravotními pojišťovnami.


Omezení kontaktů s lidmi
Vyhnout se nákaze znamená minimalizovat možnost nákazy vůbec. A tak se doporučuje v první řadě nenavštěvovat místa, kde je velké množství lidí, divadla, kina, společenské akce a ve výčtu se někdy zapomíná také na hypermarkety a osobně bych určitě zdůraznila ještě čekárny praktických (a někdy i specializovaných) lékařů, protože tam se shromažďují lidé právě nemocní, často právě akutně nemocní a tudíž infekční. Rady, jak vyzrát na chřipku, najdete v článku 10 rad, jak vyzrát na chřipku.


Nepodávejte si ruce, nelíbejte se, po návratu domů si ruce důkladně myjte a při pobytu v rizikovém prostředí se nedotýkejte úst, nosu, obličeje… infekce se do těla dostává ústy nebo nosní sliznicí.
Nemusíte-li, raději do rizikové oblasti nechoďte. Pravdou však je, že nemoc si snadno přinesete z práce, z tramvaje, z chodby společných prostor vašeho domu apod… Stoprocentně se nákaze vyhnout nelze.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 Máte chuť na nějaký teploučký voňavý čaj a zároveň chcete udělat něco pro svoji vyšší

Sekce: DĚTI / Těhotná
 Těhotenství není sice nemoc, ale i přesto musejí být maminky na sebe opatrné. A protože devět měsíců

Sekce: Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.

Sekce: Zdraví
 Existuje několik snadných tipů, jak si posílit obranyschopnost a být fit. Zdají se být až tak

Sekce: Zdraví / Láska
 Ano, je to tak. Líbání je sice krásná činnost, ale má i svá rizika. Kromě rozkoše ze
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Sex na jednu noc se Čechům líbí.
Sex na jednu noc se Čechům líbí.
16.02.20 | Láska / Intimita
Zajímavý výzkum provedl portál proerecta.cz, když zkoumal návyky Čechů ohledně sexu na jednu noc.  
Top 10 mužských sexuálních fantazií
Top 10 mužských sexuálních fantazií
14.02.20 | Láska / Intimita
Každého z nás v životě provázejí nejrůznější sexuální fantazie. Nejčastěji se přitom jedná o záležitosti, které si z nějakého
Těchto 5 věcí byste měli udělat hned po sexu!
Těchto 5 věcí byste měli udělat hned po sexu!
14.02.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Experti na vztahy tvrdí, že není důležitý ani tak sex samotný jako to, co budete dělat chvilku potom. Jestli chcete, aby vás
Šest důvodů, kvůli kterým nemáte chuť na sex
Šest důvodů, kvůli kterým nemáte chuť na sex
14.02.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Libido neboli sexuální touhu ovlivňuje hned několik faktorů. Pokud v posledních dnech nemáte na sex ani pomyšlení, rozhodně to

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády